Класне таксі

480 - короткий номер

050 480 3333 - Vodafone

067 628 3333 - Київстар

093 148 3333 - lifecell

Завантажити додаток

Люди-павуки з Бахмута: як в місті вже 5 рік плетуть сітки для військових


Бахмутські волонтери вже кілька років займаються сітками для військових. Плетуть їх у невеликій кімнаті в підвалі. Але не скаржаться. Навіть рахувати свої вироби почали не одразу. А тепер вже на їх рахунку кілька сотень штук.

 

Люди-павуки збираються у своєму підвальчику щодня. Приходять кожен у вільний час. Наразі їх близько 15 людей. Це підрозділ громадської організації “Бахмут Український”, і називають себе “Товариство з безмежною відповідальністю “Весела Хунта”.

Хтось не пропускає жодного дня, щоб прийти та сплести частину сітки.

“Ми всі різні. І по професії, і по віку, і по статусу. Але нас об’єднує єдине бажання допомогти українським військовим на передовій. Якщо все ж таки наша сітка хоч когось врятувала, хоча б одного, значить ми тут все ж таки не даремно”, — розповіла Вільному радіо волонтерка Інна Лагер.

Як волонтери з Бахмута плетуть сітки для військових на Донбасі

Деякі “павуки” працюють у школі, хтось вже пенсіонер. Є молоді люди та навіть самі військові. Одні приходять щодня, а інші – рідко, коли знайдеться час та сили.  

Одним з перших, хто почав допомагати військовим з маскуванням був Віктор Горобець. Він каже, сітка — це, як вогнегасник в автомобілі, необхідна річ.

“Я не кажу за передові позиції. Кожен кулемет, кожне серйозне озброєння має бути замаскованим”, — зазначає волонтер.

Як волонтери з Бахмута плетуть сітки для військових на Донбасі

За плетінням Віктор з однодумцями розмовляють на різні теми, жартують, слухають музику.

До створення так званого штабу, де волонтери можуть прийти та в’язати сітки, люди плели їх вдома. Тоді і не рахували. Але з 2015 року, вже в окремому приміщенні, ведуть облік — сплели близько 230 сіток. Кожного приходити сюди спонукали різні події.  

“Як хлопці з Дебальцевого виходили у 2015 році, ось так я і почала ходити”, — каже одна з волонтерок Людмила.

Як волонтери з Бахмута плетуть сітки для військових на Донбасі

“Сітки плести почала ще коли працювала на танковій базі, яку обстрілювали “місцеві” сепаратисти. Колись я пішла годувати військових, та до мене підійшов медик і каже “Мені нужна сітка”. І я думаю, де ж її можна взяти. І тоді я звернулась до волонтерів”, — розповіла військова з Бахмутської військової частини Олена.

Як волонтери з Бахмута плетуть сітки для військових на Донбасі

Майже весь матеріал для плетіння волонтери отримують з різних заводів, які роблять камуфляж, а саме з Харкова, Чигирина, Києва, Львова, Хмельницького та Кам’янця-Подільського. Переважно це обрізки невикористаної тканини. Іноді волонтери самі приносять з дому обрізки з непотрібних речей.

Як волонтери з Бахмута плетуть сітки для військових на Донбасі

 

На створення однієї сітки йде близько тижня, але все залежить від кількості робочих рук. Плетуть не лише маскувальні сітки для військової техніки та позицій, а й маскувальні накидки “Кікімори” для снайперів.

Як волонтери з Бахмута плетуть сітки для військових на Донбасі

На стінах у них висять подяки від різних батальйонів та підрозділів, які отримали від них такі подарунки. Якщо будь-який військовий підрозділ хоче отримати таку ж, йому необхідно лише зв’язатись з волонтерами, які безкоштовно зробить таку сітку.

Як волонтери з Бахмута плетуть сітки для військових на Донбасі

Волонтери також готові приймати до себе та навчати новачків. Деталі можна знайти на сайті громадської організації “Бахмут Український”

Люди-павуки з Бахмута: як в місті вже 𝟱 рік плетуть сітки для військовихБахмутські волонтери вже кілька років займаються сітками для військових. Плетуть їх у невеликій кімнаті в підвалі. Але не скаржаться. Навіть рахувати свої вироби почали не одразу. А тепер вже на їх рахунку кілька сотень штук.https://freeradio.com.ua/ljudi-pavuki-z-bahmuta-jak-v-misti-vzhe-5-rik-pletut-sitki-dlja-vijskovih/

Gepostet von Вільне радіо am Montag, 4. Februar 2019

Зазначимо, в цьому ж підвалі знаходиться перші церква Київського Патріархату в Бахмуті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: