Підтримати
Зображення до посту Львівські медики вперше в Україні вживили протез просто в кістку, пацієнтом став військовий
Фото: Перше медичне об'єднання Львова

У Львові вперше в Україні вживили протез просто в кістку пацієнта. Таке втручання провели капітану ЗСУ Ігорю Крупнову, який втратив обидві ноги на війні. Вживлений протез має забезпечити чутливість і функціональність кінцівок.

Про успішну операцію повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

Вживлення протеза в кістку має назву “остоінтеграційне протезування”. Військовий ЗСУ, 56-річний Ігор Крупнов, сам виявив бажання стати першим пацієнтом в Україні, якого прооперують за такою технологією. Успішне втручання чоловікові провели в Національному реабілітаційному центрі “Незламні”. 

Восени минулого року під час виконання бойового завдання авто, в якому їхав Ігор з побратимами, підірвалося на міні. Військовий вижив, але втратив обидві ноги.

“Операція з остеоінтеграції фактично необхідна людям, які втратили обидві кінцівки, адже використовувати класичні протези їм складно й часто боляче”, — кажуть у Першому медичному об’єднанні Львова

Львівські медики вперше в Україні вживили протез просто в кістку, пацієнтом став військовий 1
Фото: Перше медичне об’єднання Львова
Львівські медики вперше в Україні вживили протез просто в кістку, пацієнтом став військовий 2
Фото: Перше медичне об’єднання Львова
Львівські медики вперше в Україні вживили протез просто в кістку, пацієнтом став військовий 3
Фото: Перше медичне об’єднання Львова
Львівські медики вперше в Україні вживили протез просто в кістку, пацієнтом став військовий 4
Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Такий тип операцій українським лікарям допоміг опанувати ортопед-травматолог Аль Мудеріс з Австралії. На батьківщині він зробив близько тисячі таких операцій, ще приблизно 500 — в інших країнах світу.

“Перевага остеоінтеграції в тому, що пацієнт має чутливість, за допомогою якої він може відчувати землю і розрізняти поверхні. Наприклад, якщо [пацієнти] ходять по траві, то відчувають її м’якість, або якщо наступають на кабель чи палець дружини, то відчувають це. Тому у цьому випадку вони не можуть сказати, що не відчули, як наступили на ногу дружині”, — каже професор, ортопед-травматолог Аль Мудеріс.

Перші кроки після такої операції медики дозволяють робити вже на другий день, ще за 6 тижнів можна повноцінно ходити.

Нагадаємо, нещодавно львівські медики провели надскладну операцію й наново сформували череп бійцю, який дістав поранення на Донеччині


Завантажити ще...