Підтверджені випадки COVID-19 на 06.07.2020:

49 043

В Україні
(1262 померли, 21703 одужали)

681

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 239 одужали)

1242

На непідконтрольній Донеччині
(76 померли, 547 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Майже 12 тис грн штрафу за російську: Мовний омбудсмен пояснила, як і коли будуть штрафувати чиновників


image
Фото: з відкритих джерел

Люди, які працюють у сфері обслуговування, освіти, а також чиновники, які розмовлятимуть російською на роботі, можуть отримати штраф від майже 10 до 12 тисяч гривень. Як фіксуватимуть такі порушення та коли почнуть штрафувати читайте далі.

 

Під час прес-конференції мовний омбудсмен Тетяна Монахова розповіла, що спочатку людей, які порушують мовний закон не будуть штрафувати. З ними проведуть профілактичну бесіду. 

Якщо ж порушення будуть повторюватись, то штраф може коливатись від 9 тисяч 800 гривень, то 11 тисяч 900. 

Тетяна Монахова зазначила, що фіксувати порушення буде офіс омбудсмена, Який мають створити до літа 2020 року. Вони створять офіційний портал, куди можна в електронному вигляді надіслати лист з повідомленням де і хто обслуговує вас російською.

“Ви звертаєтесь до нас, пишете скаргу. Якщо потрібно розслідування — представники уповноваженої по захисту мови виїжджають до того міста, де відбувся конфлікт. Тому що може бути намовляння один на одного. Має бути підтвердження”, — зазначила в інтерв’ю телеканалу “Вікна” мовний омбудсмен Тетяна Монахова.

Однак, штрафувати можна буде лише через 2-3 роки, тож розмір санкції може коливатись відповідно до неоподаткованого мінімуму доходів. Омбудсмен додала, що за цей термін громадяни мають підготуватись до штрафів, а також покращити свої знання української мови. Для цього в усіх регіонах будуть створені пункти безкоштовних курсів державної мови.

Нагадаємо, 16 квітня вступив в дію Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Закон має врегулювати використання української у публічних сферах суспільного життя.

Журналісти Вільного радіо відслідковували як спілкуються чиновники Бахмута. Тож, перше засідання Бахмутської міської ради українською мовою пройшло 25 вересня. До цього в залі засідань можна було почути більше російської.

Однак, деякі депутати міськради знайшли лазівку в законі і регламенті міськради. Посилаючись на статтю 10 Конституції України їм дозволили в усній формі виступати будь-якою мовою.

 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: