лабораторія ПЛР-тест
Фоото: Вільне радіо
string(35) "Фоото: Вільне радіо"

В Україні за добу виявили майже 8,5 тисяч інфікованих коронавірусом, серед яких майже півтисячі мешканців підконтрольної Донеччини. В умовах пандемії країна продовжує втрачати медперсонал, який виїжджає закордон. 

 

Оновлені епідемічні показники з контрольованих урядом районах Донеччини оприлюднив голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

За його інформацією, від ускладнень коронавірусної хвороби померли ще 9 мешканців регіону, серед них 2 людей з Мар’їнської ОТГ та по одній з Сартанської, Мангушської, Нікольської, Вугледарської, Покровської, Мирноградської та Краматорської громад. 

Також напередодні наявність цієї хвороби підтвердили 402 пацієнтам, серед яких 18 дітей. Найбільше інфікованих виявили у Маріупольській (295 людей) та у Краматорській (62) ОТГ. Врахували тих, хто вже отримав свій результат ПЛР-тесту.

Для довідки:
ПЛР-тест — це тестування біоматеріалів людини методом полімеразної ланцюгової реакції на наявність в організмі коронавірусу. Наразі це єдиний достовірний лабораторний метод, яким підтверджують діагноз “COVID-19”.  Для цього у людини беруть мазок з носо- та ротоглотки. Наразі на підконтрольній Донеччині діють декілька лабораторій, здатних виконувати такий аналіз. Серед них державні (зокрема, у Слов’янську, Торецьку та Маріуполі). Але оскільки їх недостатньо, аби обстежити всіх хворих або з підозрою, держава фінансує деякі приватні лабораторії. В такому разі обстеження для пацієнтів теж безкоштовне. В інших випадках люди сплачують за таке обстеження власні кошти.

Про те скільки хворих людей виявили в окремих громадах підконтрольної частини області, можна дізнатись з повідомлень управлінь охорони здоров’я кожної громади, а також з інфографіки голови Донецької ВЦА. Щоправда, такі дані не завжди збігаються. У ВЦА це пояснювали складністю обліку під час пандемії.

захворюваність на COVID-19 на Донеччині на 15 грудня
Показники захворюваності на COVID-19 в підконтрольних районах Донеччини на ранок 15 грудня. Інфографіка Донецької ОДА


Епідситуація на тимчасово окупованій території Донеччини

Напередодні в т.зв. “ДНР” виявили 160 заражених коронавірусом людей, у 29 з яких діагноз COVID-19 поставили лише на основі симптомів. Такою є неофіційні дані з джерел окупантів. Загалом від початку пандемії там захворіли 12 685 людей, з яких майже третина не одужала дотепер. Померли 1 160 людей, в тому числі 12 пацієнтів за понеділок 14 грудня.

Показники захворюваності по країні загалом

На ранок 15 грудня в Україні виявили ще 8 416 інфікованих коронавірусом громадян, в тому числі 412 дітей та 447 медпрацівників. Померли 233 важкохворих. Таку добову статистику оприлюднив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. 

захворюваність на COVID-19 в Україні на 15 грудня
Епідпоказники загалом по країні станом на 15 грудня. Інфографіка МОЗУ


Міністр додав: через відтік з України медичних кадрів вітчизняна медична галузь може не впоратись.   

“Медична система України (і це не якісь страшилки від мене)  —  дійсно під загрозою існування. Навіть тисяча сучасних лікарень будуть нам просто непотрібні, якщо біля цих ліжок не буде медпрацівників. Це та наша реальність, яка може статися в нашій країні. Я вважаю, що це питання національної безпеки”, — заявив очільник МОЗ, назвавши українських медпрацівників “нашим медичним військом”.  

Нагадаємо, 15 грудня народні депутати України прийматимуть бюджет на наступний рік. В проєкті державного бюджету-2021 МОЗ пропонує значно підвищити зарплату медпрацівникам.

Додамо, на підконтрольній Донеччині від початку пандемії заразилися коронавірусом 1 179 медпрацівників. Але чи підчепили вони цей вірус на роботі, має з’ясувати спеціальна комісія. Якщо це підтверджується, медпрацівник отримує грошову компенсацію від держави. Такі розслідування відбуваються повільно: станом на середину осені отримали гроші за зараження на роботі одиниці.      

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...