Новий закон про мову підтримали менше половини парламентарів від Донецької області
Фото з вільних джерел
string(39) "Фото з вільних джерел"

Верховна Рада ухвалила новий закон про середню освіту, який фактично ліквідує російськомовні школи. “За” проголосували 327 нардепів. Як парламентарі від Донецької області підтримали закон – читайте далі.

 

Про всі дані голосування йдеться на сайті парламенту.

Серед 12 мажоритарників Донеччини п’ятеро проголосували “за”. До них належать член депутатської групи “Довіра” Максим Єфімов, позафракційні депутати Руслан Требушкін та Євген Яковенко, самовисуванець Олександр Ковальов та член депутатської групи “За майбутнє” Дмитро Лубінець.

Ще п’ятеро мажоритарників Донеччини утрималась від голосування. Серед них – депутати фракції “Опозиційна платформа – За життя” Федір Христенко, Валерій Гнатенко та Володимир Мороз, а також позафракційні депутати Вадим Новинський та Сергій Магера. Муса Магомедов, також позафракційний мажоритарник, не голосував, а депутат “ОПЗЖ” Юрій Солод був відсутній. “Проти” не проголосував ніхто.

У проєкті закону зазначається, що зарахування дитини до школи має відбуватися без конкурсів. При цьому, школа має бути територіально доступною незалежно від статусу дитини та її місця народження.

Крім того, діти, які перебувають на тривалому лікуванні, зможуть навчатися у медичних закладах. Вчителі матимуть складати для таких дітей індивідуальний план навчання.

Новий закон також регламентує час, відведений для занять. Так, у першому класі урок не може тривати більш, ніж 35 хвилин, з 2 по 4 клас на шкільне заняття відводиться 40 хвилин, а решта класів будуть займатися стандартних 45 хвилин.

У законі йдеться і про наповнюваність класів: від 5 учнів до 25 для початкової школи та 30 для середньої.

Закон про середню освіту передбачає три моделі вивчення української мови. Згідно з першою моделлю, корінні народи, які не проживають у мовному оточенні свого народу та не мають держави, яка б захищала їхню мову, навчатимуться мовою свого народу. При цьому, українську мову вони також грунтовно вивчатимуть.

Друга модель передбачена для шкіл із навчанням мовою національних меншин, які належать до країн ЄС. У таких закладах спочатку навчання буде йти материнською мовою з поступовим збільшенням об’єму української.

Третя ж модель працюватиме для інших нацменшин, до яких належить і російська. Там у початковій школі вивчення материнської мови буде йти паралельно з вивченням української, а з 5 класу 80% матеріалу буде викладатися державною, українською, мовою.

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо проаналізували роботу мажоритарників від Донеччини та зібрали результати кожного з них у великому матеріалі.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...