“Мер” під прикриттям: окуповану Горлівку очолював розвідник ГУР МО України


image
Фото з відкритих джерел

Едуард Матюха провів на тимчасово непідконтрольних територіях 5,5 років. Однак ніхто не знав, що в цей час він виконував спецоперацію Головного управління розвідки міноборони України та збирав дані про бойовиків.

Про це повідомляють у сюжеті ТСН.Тиждень.

У травні 2014 року Едуард Матюха став виконуючим обов’язки “народного мера” Горлівки. Першим його великим завданням було розпалити конфлікт між бойовиками, щоб послабити їхні сили.

“Штучно створений конфлікт став передумовою деяких конфліктів як серед угруповань у самому місті Горлівка, так між Горлівкою та Донецьком та слов’янськими угрупованнями”, – розповідає Едуард Матюха журналістам ТСН.

Однак, місто він очолював недовго. Після цього розвідник обійняв посаду Першого секретаря міськкому комуністичної партії. Це дало йому змогу наблизитись до голови партії Геннадія Зюганова та інших московських комуністів.

Матюха з’ясував, що компартія відіграє провідну роль у формуванні проросійських анклавів в інших країнах. Так, партія була посередником між Кремлем та невизнаними державами: Абхазією, Придністров’ям, Південною Осетією, а також т.з. “Л/ДНР”.

Крім того, виявилось, що комуністи надавали бойовикам фінансову допомогу.

“Мені стовідсотково відомо, що також готівка у відповідному обсязі доставляється у тому числі за рахунок так званих гуманітарних конвоїв. До цих гумконвоїв долучають відповідні авто з готівкою”, – стверджує Матюха.

Розвідник також розповів, що одним з його завдань з боку РФ було зібрати 1100 підписів горлівчан у зверненні про незалежність від України. За його словами, потрібну кількість підписів зібрали нечесним шляхом.

“Ми сідали утрьох і підписували. Списки створювалися одним простим шляхом, як це робилося завжди на території Донецької області та Російської Федерації. Береться 2-3 ручки, вставляється у різні пальчики обох рук і пишеться. Різними почерками та кольорами”, – каже колишній “народний мер” Горлівки.

Він додав, що в такий самий спосіб окупанти планують провести ще один референдум – про приєднання до Росії.

Крім того, Едуарду Матюсі стало відомо, що уряд РФ розробляв військовий план про захоплення Харківської та Одеської областей та створення сухопутного коридору, який мав з’єднати Росію з окупованим Кримом.

Працюючи під прикриттям, Едуард не мав змоги розповісти родині про свою особливу місію. Дружина розвідника переїхала до Києва, думаючи, що її чоловік – посібник окупантів. Тепер Едуард повернувся до своєї сім’ї.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: