Мешканця Донеччини засудили за адміністрування у 2014-2015 роках сепаратистської групи в соцмережі


image
Фото з відкритих джерел

Уродженець Костянтинівки отримав судовий вирок та трирічне умовне покарання за поширення сепаратистських закликів до анексії Донбасу, захвату державних установ та розпалювання ворожнечі проти України 6 років тому.


Про це Вільне радіо дізналося з документів Єдиного державного реєстру судових рішень. Справу чоловіка розглядав Костянтинівський міськрайонний суд.  

Антон, самотній непрацюючий чоловік з інвалідністю 2 групи від народження під час так званої “Руської весни” у 2014-му вирішив підтримати терористів “Л/ДНР” та почав публікувати в соцмережах антиукраїнські пости. Для цього він адміністрував в соцмережі «Вконтакте» відкриту групу, створивши 2 фейкові аккаунти, зареєстровані на 2 різні телефони. 

За даними судді-спікера Костянтинівського міськрайонного суду, ця група називалася “Константиновка отпор”.

В матеріалах справи фігурують 5 постів за 2014-15 роки.

За які пости засудили костянтинівця?

Антон опублікував свій перший пост 13 квітня 2014 року. Нагадаємо, напередодні на Донбасі з’явилися “зелені чоловічки” зі зброєю, російськими прапорами та почали захоплювати будівлі міськрад, держустанов та відділи тодішньої міліції.  

Отже, в перший день антитерористичної операції на Донбасі костянтинівець закликав всіх “на боротьбу з фашизмом” постом, який закінчувався словами: «Вперед, за нашу победу! Глава Луганской Народной Республики, Верховный главнокомандующий Армии ЛНР». 

В той же день він зробив у адміністрованій ним групі репост публікації іншої сепаратистської інтернет-групи: «Сегодня!!! с утра встаем и единым народным фронтом по всему Донбассу идем к зданиям своих местных властей и силовых органов, требовать от них переходить на сторону народа». Тобто звучали заклики захоплювати державні та силові заклади та змінити межі території України

А 11 травня 2014 року костянтинівець закликав всіх на псевдореферендум:

«ВСЕ НА РЕФЕРЕНДУМ!!! СКАЖИ “ДА” ДОНЕЦКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКЕ!!!», «11 мая Не проспи своё будуще! «ДОНЕЦКАЯ НАРОДНАЯ РЕСПУБЛИКА» Скажи ДА Донецкой народной республике». 

16 травня він опублікував пост про приєднання до іншої держави: «Конституция Донецкой республики предусматривает присоединение ДНР к другому государству и первенство православия». Він закінчувався словами «При этом закон предусматривает свободу вероисповедания на территории ДНР» та теж містив заклики до повалення конституційного ладу та зміни кордонів України

1 вересня 2015 року в тій же групі в соцмережі Антон пообіцяв своїм читачам референдум про включення “Л/ДНР” у склад Російської Федерації. Він написав: 

«Хорошие новости: в конце ноября – начале декабря этого года в новороссийских республиках состоится референдум о вхождении ДНР и ЛНР в границах Донецкой и Луганской областей в состав Российской Федерации.» та закінчив словами: «Вся наша борьба с самого начала проходила под флагом России!!!» 

Невдовзі на чоловіка звернули увагу правоохоронці та 15 вересня 2015 року розпочали кримінальне провадження за ч. 1 статті 110 Кримінального кодексу “Посягання на територіальну цілісність та недоторканість України”. 

Як докази оперативники вилучили 2 мобільні телефони з сім-картами, 2 флешки, маршрутизатор, системний блок та рукописні записи сепаратиста. 

Зазначимо, в російській соцмережі досі є сторінка чоловіка з Костянтинівки з таким самим ім’ям та постами схожої тематики. Тут вони з’явилися навіть раніше.

Які висновки судово-лінгвістичної експертизи? 

Пости костянтинівця в соцмережі проаналізував рік тому експерт з лінгвістики. Його висновки: публікації пропагують “ідеї, погляди та переконання, що за своїм змістом спрямовані на підрив довіри та формування ворожого ставлення жителів Південного Сходу України до держави України, української армії, українців, які відстоюють українську національну ідею, та центральної української влади, чинної на момент створення текстових матеріалів; легітимізацію існування на території України іншого державного утворення (т.зв. «ДНР») та подальшого приєднання територій Луганської та Донецької областей України у складі інших державних утворень (т.зв. «ЛНР» та «ДНР») до Російської Федерації шляхом проведення місцевого референдуму”.

Що вирішив суд?

В грудні 2020 року прокурор та захисник фігуранта уклали угоду про визнання винуватості. Чоловік визнав свою провину у вчинені злочину проти основ нацбезпеки України, “щиро розкаявся та активно сприяв розкриттю вказаного злочину”.

Кара за такий злочин передбачає від 3 до 5 років ув’язнення. Але суд звільнив костянтинівця від відбування покарання та присудив 3 роки умовно з іспитовим строком 1 рік. 

Під час іспитового терміну Антон має періодично відмічатися в установі з питань пробації та повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання, також йому заборонено виїжджати за межі України без дозволу. 

Також засуджений має сплатити понад 9 тисяч гривень за проведені судові експертизи в бюджет. 

Додамо, за даними видання “Патріот Донбасу”, впродовж минулого року суди Донеччини винесли 102 вироки за статтею 110 ККУ (“Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України”). Тільки 2 з них  —  терміни ув’язнення на 5 років, це злочинці, які не визнавали свою провину та не йшли на угоду зі слідством. 

Для порівняння: у 2019 році по цій статті на Донеччині було винесено 87, а у 2018 році – 40 вироків.  

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: