Мешканця Краматорська підозрюють у колабораціонізмі. Він просив звільнити Україну від “нациків”
Правоохоронці оголосили про підозру у колабораціонізмі жителю Краматорська. Чоловік опублікував відео, у якому закликав підтримати Росію, яка “звільняє Україну від нациків”.
Про це повідомляє пресслужба поліції Донецької області.
За даними поліції,34-річний мешканець Краматорська записав і опублікував відео у соцмережі, в якому закликав підтримувати Росію. Видання Типовий Краматорськ опублікували відео підозрюваного ще 25 березня. Там він представлявся як Сергій. У відеозаклику чоловік заявив, що “в Україні немає ніякої агресії проти України, а усі обстріли ведуть “нацики”.
У наступному відео чоловік заявив, що він піддався провокаціям російських пропагандистів.
“Я публікував відео, які дискредитують українську армію та українську політику щодо Російської Федерації. Але, побачивши, як російські війська обстрілюють мирних жителів, я дуже каюся у скоєному і зобов’язуюсь всіляко підтримувати українську армію. Слава Україні”, — каже вже в наступному відео Сергій.
Поліцейські оголосили Сергію про підозру за новою статтею Кримінального кодексу України “колабораційна діяльність”. Санкція цієї статті передбачає від 10 до 15 років позбавлення права займатися певною діяльністю.
Наразі правоохоронці перевіряють, чи не скоював Сергій інші аналогічні злочини.
Нагадаємо, з початку березня цього року в Кримінальному кодексі України з’явилася стаття “Колабораційна діяльність”, тобто співпраця громадян держави з ворогом в інтересах загарбника на шкоду самій державі чи її союзників. Детальніше про покарання за цією статтею та що саме буде порушенням закону читайте в матеріалі: Закон про колабораціонізм: яке в Україні ввели покарання за співпрацю з окупантом.
Читайте також:
- “Формуватимуть нову владу”: депутат міськради Маріуполя від ОПЗЖ співпрацює з окупантами
- У Слов’янську затримали 2 навідників, які викладали у соцмережі рух української техніки, — поліція
- Дмитро Верзілов: екс-мер Часів Яра з’явився в пропагандистському відео російського каналу. Чому так та як це трапилось?
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.