Жителі Донецької та Луганської областей можуть отримати половину вартості своїх проєктів, які б збільшили їхній дохід. Кошти можуть отримати приватні й комунальні підприємства, об’єднання сільгоспвиробників та інші.
Про нову можливість повідомляє Данська Рада у справах біженців – Данська Група з розмінування (DRC-DDG).
Проєкти мають збільшити дохід та покращити умови життя місцевих мешканців. Зокрема переселенців та людей, які постраждали від збройного конфлікту на Сході.
Гроші (10-100 тис дол США) можуть дати лише за умов співінвестування, тобто обов’язковий вклад має бути до 50 % загального бюджету проєкту. Внесок партнера може бути як грошима, так і у нефінансовій формі.
Кінцевого терміну подачі заявок немає — проєкти можна подавати принаймні до кінця 2021.
Цей грантовий конкурс проводять за Програмою економічного розвитку східної України на гроші Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та уряду Великої Британії. Адмініструє цю грантову програму Данська Рада у справах біженців – Данська Група з розмінування. Мета програми — підтримати вразливі верстви населення шляхом посилення їхньої ролі в місцевій економіці та залучення у виробничо-збутові ланцюжки.
Хто може податися на грант?
- Приватні підприємства будь-яких форм реєстрації,
- об’єднання виробників сільгосппродукції,
- комунальні підприємства та інші.
Які саме проєкти хочуть підтримати?
Проєкт має:
- Збільшити доходи місцевого населення на певній цільовій території в Донецькій та/або Луганській області.
- Передбачати розширення бізнес-діяльності партнера (при цьому створювати нові офіційні робочі місця не обов’язково).
- Залучати у виробничо-збутові ланцюжки місцеве вразливе населення.
- Бути прибутковим та життєздатним для місцевого партнера.
Приклади проєктів, які можуть підтримати
- Пункт прийому та зберігання овочів. Завдяки такій підтримці місцеві виробники могли б вигідніше збувати вирощувану продукцію за оптимальними цінами.
— Така ідея передбачає співпрацю з приватними підприємствами, які володіють, наприклад, оптовими складами, та купуватимуть продукцію у місцевого населення.
- Спрощення доступу місцевого населення до сільгосптехніки, ветеринарних послуг, с/г матеріалів (насіння, добрив, тощо).
— ідея передбачає співпрацю з місцевими підприємцями, які працюють у сільськогосподарській сфері.
- Придбання обладнання для місцевих/регіональних лабораторій, що підвищило б продажі місцевої продукції та збільшило б доходи місцевих мешканців.
- Організація збору та перероблення молока для формування конкурентоспроможних цін збуту молока для місцевих виробників.
— Це приклад бізнес-партнерства з приватними підприємствами, які мають досвід роботи у цій сфері, та готові купувати продукцію у місцевих жителів.
Заповнити заявку можна тут, а уточнити деталі можна за телефонами: 073-432-84-40, 093-037-29-02, 063-252-67-27, 093-350-14-59.
Читайте також: