Підтримати
Зображення до посту Мешканцям Донеччини варто дотримуватись карантину і після його послаблення,  —  ДонОДА
Фото з відкритих джерел

За прогнозами експертів, в країні на коронавірус перехворіють ⅔ громадян. На Донеччині заявляють: лікарні впораються тільки якщо пацієнти будуть з’являтися поступово. Які основні цифри варто знати про захворюваність в регіоні зараз — читайте в матеріалі.

 

Україна враховує міжнародний досвід та вибирає для себе найбільш ефективні та пригідні моделі стримування зараження. Це на брифінгу в ДонОДА підтвердили представники міжнародної неурядової організації “ФІЛІЯ “АКТЕД” (ACTED). 

Попри це, медики очікують, що більшість українців будуть заражені коронавірусом.  

“Орієнтовна кількість захворілих має скласти ⅔ від населення країни. З цієї кількості приблизно 20% пацієнтів потребуватимуть медичної допомоги, з цієї кількості 6% будуть потребувати реанімаційних заходів. Кількість померлих може скласти від 1,5% (як в Німеччині) до 10% (як в Італії)”, — розповів представник департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олександр Педенко під час брифінгу.  

Таке співвідношення хворих та важких випадків Донеччина вже підтверджує. Хоча є серед областей, де найменше підтверджених хворих на COVID-19. 

“На сьогодні у нас 89 захворілих. 28 пацієнтів знаходились в стаціонарах. Приблизно 19-20 людей дійсно потребували медичної допомоги (це є порядку 23%). Ще 4 пацієнти потребували реанімаційних заходів (це приблизно 4,5 %). На сьогодні ми маємо 3 померлих, це 3,5%”,  —  повідомив Педенко.  

Щоб хворих не ставало більше, людям необхідно продовжувати додержуватися карантину і надалі, підкреслив Педенко. Не обов’язково постійно сидіти вдома, але все ж варто тримати дистанцію, носити маску поблизу скупчення людей та часто мити руки.

“Якщо і далі будемо дотримуватись карантинних заходів, то в нас є можливість йти по німецькому сценарію. Якщо ні, ми можемо піти й по італійському. Все залежить від того наскільки масово будуть надходити пацієнти до лікарень: якщо це буде більша кількість, то лікарні, вибачте, не справляться, і далі процес буде неконтрольований”, — резюмує представник департаменту охорони здоров’я ДонОДА. 

Олександр Педенко також запевнив, що сьогодні ситуація з поширенням коронавірусу на Донеччині контрольована.     

ЯК ШВИДКО ПОШИРЮЄТЬСЯ КОРОНАВІРУС УКРАЇНОЮ?

Видання “Тексти” підготувало графічну аналітику, яка наочно ілюструє слова Педенка. Журналісти зазначають: під час епідемії головною інформацією є не лише кількість хворих, а швидкість та прискорення появи заражених. І в найгірших випадках кількість хворих може, наприклад, подвоюватися щодня. Тому на графіку важливо показувати швидкість зростання, а не лише чисельні значення кількості виявлених хворих. 

Тобто швидкість зростання – це нахил траєкторії для країни: чим ближчий він до горизонтальної лінії, тим краще. 

графік поширення коронавірусу
Швидкість зростання кількості хворих на COVID-19 в Україні та інших країнах. Джерело: texty.org.ua

 

Сірі пунктирні лінії на графіку показують швидкість зростання кількості хворих: коли випадки захворювання подвоюються щоденно (найбільша швидкість), кожні два дні (трохи краще), кожні три дні (ще краще) тощо.

Станом на 6 травня кількість хворих в Україні подвоюється приблизно кожних 18.4 дні. Нахил траєкторії для України та Польщі зараз значно пологіший, ніж для лінії “5 днів”. Це означає, що і швидкість поширення коронавірусної інфекції менша.

Нагадаємо, наразі в Донецькій області не вистачає потужності тих лабораторій, які роблять ПЛР-тести. Так, Слов’янська обласна лабораторія не встигає дослідити всі аналізи на коронавірус, які надходять з різних міст. Тому, щоб швидше перевірити тих, хто контактував з хворими на COVID-19, медики деяких міст вирішують відвозити біоматеріали для аналізу до столиці. 

Також, в лікарнях області є 155 апаратів ШВЛ, але більшість —  застарілих моделей. Вони не підходять для інтенсивної терапії пацієнтів, які не можуть дихати самостійно. Тому, за розрахунками департаменту охорони здоров’я ДонОДА лікарням, які визначені як опорні для лікування пацієнтів з COVID-19, необхідно ще 77 апаратів ШВЛ виключно високого експертного класу. 

Зазначимо, за розрахунками експертів ВООЗ, доба лікування коронавірусної інфекції середньої та тяжкої складності коштує для держави від 1 200 грн. 

Читайте також:


Завантажити ще...