Міністр освіти презентувала можливі зміни для української середньої школи


image
Фото з відкритих джерел

За планом зміни торкнуться учнів, батьків та вчителів. Право вибору для учнів, автономія для шкіл та що ще пропонують у Міністерстві освіти і науки, читайте далі.

 

У середу, 13 березня, на засіданні Уряду, Лілія Гриневич представила законопроект “Про повну загальну середню освіту”. Він передбачає ряд змін у школі.

За новою пропозицією міністерства, батьки зможуть вибирати для своїх дітей зручний графік навчання.

Чим це корисно?

Зміни в освіті
Фото: Міністерство освіти

Що для цього потрібно?

Батьки мають звернутися до школи і написати заяву для того, щоб побудувати індивідуальний графік навчання для дитини. Його пишуть всі разом — і батьки, і учні, і вчителі.

Для підтвердження знань з предметів, які діти здобувають поза школою, проводитимуть річне оцінювання чи ДПА, а діти, які навчаються вдома, здаватимуть семестровий контроль.

Крім того, діти, які знаходяться на стаціонарному лікуванні, зможуть здобувати освіту прямо в лікарнях.

Самостійний вибір предметів

Законопроект передбачає створення міжкласних груп для вивчення окремих предметів.

“Особливо це актуально для старшої профільної школи, зміст освіти якої має максимально відповідати потребам, інтересам та планам дитини на майбутнє”.

Вчительська автономія

Фото: Міністерство освіти

Вчителі отримуватимуть надбавки від 10 до 20%. Нараховуватимуть їх за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами, які мають стати нормою у кожній школі.

Молодий вчитель, який тільки-но прийшов працювати до школи, отримає наставника. Наставник, у свою чергу, буде консультувати та ділитися досвідом з молодим колегою і отримувати надбавку до зарплати у розмірі 20%.

Зміни в середній освіті
Фото: Міністерство освіти

Всі вчителі пройдуть курси домедичної підготовки. Вони будуть обов’язковими.

Батьки зможуть ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу освіти у разі, якщо проблеми у роботі закладу не вдалося вирішити з адміністрацією школи.

Колектив школи та батьки відіграватимуть дорадчу роль під час виборів нового директора, але сам конкурс проводитиме незалежна комісія.

Зміни в середній освіті
Фото: Міністерство освіти

Також директор отримає більшу кадрову і фінансову автономію.

Нагадаємо, з 1 вересня 2018 року у всіх школах країни ввели нову програму навчання, мета якої — покращити умови освіти та виховати покоління українців за сучасними стандартами, відходячи від радянського устрою. Вона отримала назву “Нова українська школа”.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: