Мінкульт розширює сайт про автентичну Україну


image
Фото: Автентична Україна

У середу, 20 березня, на засіданні Уряду, Євген Нищук представив культурний проект “Автентична Україна: Нематеріальна культурна спадщина”, який створили Міністерство культури спільно з Google Україна. “Автентична Україна” — проект для збереження культурної пам’яті. В ньому вже було кілька оформлених раніше розділів.

 

Зокрема, новий блок проекту передбачає популяризацію напрямів та елементів, у яких проявляється нематеріальна культурна спадщина. До них входять усні традиції (звичаї, обряди, святкування), традиційні ремесла та інше.

“Ми хочемо познайомити користувачів з культурною спадщиною різних регіонів України. Міністерством проводиться активна робота з наповнення національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. У 2018 році до переліку включено 7 нових елементів”, – розповів Нищук.

Так, на сайті розмістили інформацію про гончарство, традицію Косівської мальованої кераміки, Опішнянської кераміки, традицію орнаментального розпису Бубнівської кераміки, Петриківський розпис, Кролевецьке переборне ткацтво, килимарство селища Решетилівка, вишивка білим по білому, бортництво, тест на засвоєння матеріалу та список літератури.

"Автентична Україна"
Фото: Автентична Україна

Зазначимо, що раніше в мережі з’явились оцифровані дерев’яні церкви, що знаходяться у списку світової спадщини ЮНЕСКО, музеї просто неба та оперні театри України.

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

55
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: