Підтримати
KPVV-Donbassa
Фото: ДПСУ

Державний сервіс для проходження самоізоляції вичерпав себе та більше недоцільний для тих, хто хоче перетнути лінію розмежування, вважає міністр цифрової трансформації. Але питання треба узгоджувати.

 

Про це Вільному радіо повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на зустрічі в Українському кризовому медіа-центрі.

“Додаток “Вдома” створювався, аби хворі на коронавірус люди не наражали інших на небезпеку. Його почали використовувати, як єдиний інструмент, який може всіх врятувати в будь-якій ситуації. Я рекомендував ще минулому міністру (охорони здоров’я, – ред.) вимкнути цей додаток, він виконав свою місію. Замість нього треба зробити іншу процедуру. Тим паче є така статистика, щодо літніх людей, в яких немає смартфонів, щодо того, що з цього роблять бізнес. Сьогодні (2 червня, – ред.) я ще раз порушу це питання з новим міністром охорони здоров’я і думаю, що він швидко відреагує, аби цю проблему з’ясували для людей на КПВВ та для тих, хто прибуває з-за кордону”, – говорить Михайло Федоров.

Очільник Мінцифри додав, що зараз у відомстві розробляють нормативно-правовий акт, який регламентує порядок дій на випадок, якщо в роботі електронного сервісу стається збій.

Нагадаємо, у людей на КПВВ нерідко виникають складнощі під час перетину через додаток “Вдома”.

Однією з проблем є періодичні збої у додатку, через що люди, зокрема літні, годинами чекають, поки сервіс знову запрацює.

Інший момент – не у всіх є сучасні смартфони, а лише на такі можна встановити додаток “Вдома”. Фактично, для перетину людина має придбати “квиток” у вигляді пристрою вартістю в кілька тисяч гривень.

Представники БФ “Право на захист”, які чергують на КПВВ, щодня розповідають нашим журналістам, що до них звертаються в середньому по пів сотні людей, які не можуть розібратися з додатком для самоізоляції.

Матеріал підготовлений у співпраці з Українським кризовим медіа-центром та Естонським центром східного партнерства.

Читайте також:


Завантажити ще...