Мінус “Роттердам +”. АП запропонує Раді законопроект щодо зниження тарифу на електроенергію


image
Фото: з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський підготував законопроект, у якому пропонує відмінити формулу Роттердам+. Замість неї хоче ввести Роттердам —. 17 червня законопроект внесуть до Верховної Ради.

 

 

Про це на прес-конференції повідомив представник Зеленського в Кабінеті міністрів Андрій Герус.

У законопроекті йдеться про зниження вартості електроенергії.

“В цьому законопроекті пропонується, щоб оцей плюс за вартість доставки вугілля з Роттердама в Україну 8000 км морем, який по факту був неіснуючий, тому що його ніхто звідти не доставляв, був прибраний”, — розповідає Герус.

До того ж, пропонують ввести  дисконти. Умову, за якою вартість вугілля залежить від його якості.

“Цим же законом пропонується перенести запуск ринку електроенергії на один рік, тому що неправильно настільки непідготовлений ринок запускати з 1 липня. Протягом цього року буде існувати формула “Роттердам-“, – заявив він.

Додамо, що Конституційний суд України 14 червня опублікував рішення щодо неконституційності створення Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Рішення опублікували на сайті суду.

Нагадаємо, після початку війни на сході України виник дефіцит вугілля, яке є паливом для теплових електростанцій (ТЕС) і теплових електроцентралей (ТЕЦ). Причина — частина шахт Донбасу опинилися на території ведення активних бойових дій.  Тому вирішили експортувати вугілля із закордону. Щоб це було виправдано, в березні 2016 року профільний регулятор – НКРЕКП – розробив методику розрахунку вартості енергетичного вугілля. За основу взяли вартість вугілля в портах Амстердам – Роттердам – Антверпен (Нідерланди), куди його постачають з усього світу, плюс вартість доставки в Україну. Та попри таку формулу, майже все вугілля купують всередині країни. Лише незначну частину вугілля антрацитових марок імпортують зі США, Південної Африки та інших країн. Вугілля, яке закуповують за формулою “Роттердам+” добувають на вугільних шахтах енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова і на державних шахтах. Якщо формулу скасують, це приведе до скорочення прибутку компанії Ріната Ахметова. Та здешевлення ціни вугілля та електроенергії.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: