Підтверджені випадки COVID-19 на 01.07.2020:

44 998

В Україні
(1173 померли, 19548 одужали)

555

На підконтрольній Донеччині
(9 померли, 202 одужали)

1166

На непідконтрольній Донеччині
(71 помер, 376 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА
image

Місцева влада не розуміє, що таке децентралізація, тому не може організовано створити ОТГ, — Куць

|
20 Листопада 2018

Очільник Донецької ОДА Олександр Куць розповів, що мери міст області не розуміють принцип децентралізації, ставлять свої пріоритети вище за все та сподіваються тільки на підтримку від облдержадміністрації.

 

Куць пояснив, що Донецькій області потрібні економічно спроможні ОТГ. А більше того, ㅡ ОТГ, які мають певні перспективи в планах розвитку. Але місцева влада сама не хоче їх утворювати.

“Вони намагаються об’єднатись якимись там “хотілками”, особистими стосунками: “У мене там кум живе, а там сім’я, оці три села об’єднаємо, і будемо жити”. Коли їх питаєш: “Хлопці, за що ви будете жити, вивозити сміття, забезпечувати дрібний ремонт доріг, забезпечувати теплопостачання і все інше?”. Відповідають: “А Ви нам гроші будете давати!”, — розповів під час інтерв’ю журналістам Вільного радіо Олександр Куць.

Очільник ОДА привів приклад, як мер Бахмута, готовий об’єднатись з трьома населеними пунктами в громаду, але четвертий йому нібито не потрібен.

“Потрібно всім роз’яснювати, що навіть якщо є такі населені пункти, які взагалі самостійно неспроможні, ㅡ їх все одно потрібно до чогось приєднувати. Щоб там їм допомагали створювати додаткові умов, давали роботу людям”, — додав Куць.

Також, голова ОДА Донеччини пояснив, що перспективний план, на створення Об’єднаної територіальної громади представлять вже до кінця цього року. Його планують проводити вже в 2019 році.

Зазначимо, що Об’єднана територіальна громада, є одним із найважливішим пунктів в децентралізації. Його мета – це укріплення матеріальної спроможності громади, тобто коштами, які будуть надходити на громаду, буде розпоряджатися саме місцева влада, а не центральна. Це дозволить підвищити якість життя навіть в менш розвинутих населених пунктах: селищах, поселеннях міського типу та інше.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія скасувала місцеві вибори в Криворізькій сільській об’єднаній територіальній громаді та Шахівській сільській об’єднаній територіальній громаді. Причиною стала заява від обласної адміністрації про відсутність гарантії безпеки під час голосування.

Крім того 22 серпня, на черговій сесії Бахмутської міської ради перенесли створення ОТГ. В мерії пояснили, що ОДА не дала свого висновку відносно об’єднання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: