Документальну стрічку “Ви руйнуєте. Ми створюємо” треба дивитися в окулярах віртуальної реальності. Цей фільм — про знищення культурних цінностей внаслідок вторгнення в Україну росіян. Його зняла міжнародна команда кіномитців торік і відтоді полотно показували на різних подіях та майданчиках. Цими днями його номінували на престижну кінопремію Emmy.
Про успіх стрічки повідомляє її продюсерка Ірина Саєвич.
“Я горда тим, що стала частиною цієї неймовірної команди, що змогла продюсувати такий важливий продукт і бодай якимось чином допомогти розповісти світові про війну. <…> Він вже був на десятках фестивалів і зібрав трішки нагород, але про те, що він сягне Emmy, годі було і мріяти”, — написала жінка.
Фільм “You Destroy. We Create” (“Ви руйнуєте. Ми створюємо”) з підзаголовком “Війна з культурою України” — це 25 хвилин про те, як росіяни цілеспрямовано знищують українську культуру. І як українські митці попри все намагаються її зберегти та відстояти.
“Побачте, як українське мистецтво та культура стали мішенями війни, що триває, та зустріньтеся з надихаючими людьми на передовій, які захищають його. Що станеться, коли музеї більше не зможуть демонструвати свої колекції, натомість їх доведеться приховати? Що означає бути вуличним художником, коли твоє місто бомблять? Що потрібно, щоб бути музикантом, коли твоя країна піддається нападу?” — розповідають автори цього фільму.
Стрічка про Україну змагатиметься з кількома іншими у номінації “Програма нових видатних медіа” на ювілейному, 75-му фестивалі Emmy.
Робота над документальним фільмом розпочалася майже рік тому. Знімати його в Україну приїздила команда NowHereMedia з Берліна.
Фільм доступний на Meta Quest TV для перегляду у VR-окулярах за цим посиланням.
NowHere Media — це берлінська студія, яка розробляє віртуальну та доповнену реальність на основі правдивих історій, які вражають. Їхні роботи — на перетині мистецтва, технологій та соціальних змін.
“Ми спеціалізуємося на правах людини, конфліктах, соціальній справедливості та кліматичній кризі. Від висвітлення війни в Сирії до погоні за сніговими барсами в Гімалаях, ми навчені знімати фільми у ворожих і складних умовах”, — розповідають творці фільму.
У своїх фільмах команда використовує анімацію, просторовий звук, інтерактивні прийоми, мультисенсорні інсталяції та інші інструменти для створення віртуальної реальності.
***
Кілька років тому керівник студії Travelbox VR Сергій Орлик створив у відпрацьованих соляних виробках ДП “Артемсіль” у Соледарі віртуальний тур. Це зробили для розвитку на Донеччині локального туризму за проєктом “Шлях, позначений сіллю”. Де побачити та як виглядає тур, ми розповіли в матеріалі “На Донеччині розробили перший в Україні підземний 3D-тур у соляних шахтах”.
А раніше під час арт-резиденцій фонду “ІЗОЛЯЦІЯ” на стінах всередині соляного пласту ДП “Артемсіль” показували відеоарт Carbon з віртуальною шахтою, де всі об’єкти реагують на звук.