Підтримайте Вільне Радіо
Google оновив супутникові знімки Микільського Вугледарської громади та сусідніх сіл. Нові кадри датовані квітнем 2024 року — тепер на мапах можна побачити, який вигляд мало село під час запеклих боїв за нього.
Більшість будинків зруйновані, й на кадрах видно лише зовнішні стіни. Не стали винятком і храми. Також помітно зміни на сільськогосподарських полях — тепер вони нагадують місячні пейзажі. Журналісти Вільного Радіо підготували порівняння кадрів до повномасштабної війни та під час неї.
Google оновив частину супутникових знімків у Донецькій області. Більшість населених пунктів і територій між ними на мапах сервісу залишаються без змін з 2022 (іноді — з 2023) року. Але у 2025-му оновили знімки Микільського та деяких прилеглих територій.
Хоча опублікували їх лише у 2025 році, самі кадри актуальні станом на квітень 2024-го.
Нині стан споруд може бути ще гіршим, але тепер з’явилася можливість побачити масштаби руйнувань у високій якості — хоч і з річною затримкою.
На нові супутникові знімки потрапили Вугледар, а також села Водяне, Микільське, частково Володимирівка й Павлівка. Оновлена ділянка має такий вигляд:
Журналісти Вільного Радіо підготували зручне порівняння супутникових кадрів — на початку повномасштабного вторгнення та у квітні 2024 року.
Південний район села Микільське зруйнований майже повністю — рідко можна побачити будинки з цілими дахами. Переважно — це руїни, де залишилися лише зовнішні стіни.
На кадрах нижче — вулиці 40 років Перемоги, Набережна, Південна, Карла Маркса та Василівська.
Тут також видно понівечений Свято-Успенський храм Свято-Василівського чоловічого монастиря (деякі релігійні споруди мають лише зовнішні стіни), сквер, магазин, шиномонтажну та інші установи села.
Північна частина села також майже вся зруйнована. Під обстріли потрапили не тільки житлові будинки, а й храм Святителя Миколая та храм Миколая Угодника.
На кадрах нижче — вулиці Гагаріна, Югова, Степова, Степна, 50 років Жовтня, Набережна та Чапаєва.
Серед вулиць і будинків видно окопи — це може свідчити про запеклі бої у забудові.
Село Водяне Вугледарської громади розташоване на північному сході від Вугледара.
Воно постраждало не так сильно, як Микільське, — але все ж більшість будівель на вулицях Звьоздна, Первомайська, Пролетарська та Ювілейна зруйновані.
Північніше — підприємство та дачне селище Вуглик. За ці території бої були більш запеклими, про що свідчить більша кількість вирв та руйнувань.
Село Володимирівка Ольгинської громади лише частково потрапило на оновлені знімки. Так, південно-східна частина села залишилася з кадрами від червня 2022 року, а північно-західну вже оновили — у зруйнованому стані.
На оновлених кадрах видно стан будинків на вулицях Тараса Шевченка, Грушева, Солов’я, Островської, Горької, Калинової, Терешкової, Київської, Шкільної, Михайлівської, Некрасова, Кошового, Зоряної, Донецької, Щасливої та Озерної.
Посеред цих вулиць також помітні окопи. Втім, на відміну від житлових будинків, тут виглядає відносно цілим Свято-Арханельсько-Миколаївський храм.
Трохи північніше оновили супутникові знімки дачного селища Гвоздика.
Павлівку Вугледарської громади, як і попередню Володимирівку, частково оновили на мапах Google. У цього села нові знімки з’явилися лише для східної частини.
Зруйновані будинки потрапили на оновлені кадри на вулицях Октябрській, Тельмана, Центральній, Шевченка, Набережній та Калініна.
На прикладі цього села добре видно межу на мапі, після якої починаються старі знімки від 2022 року.
Журналісти Вільного Радіо порівняли, як виглядають поля після багатомісячних обстрілів та боїв у Вугледарській громаді.
Поля, показані нижче, розташовані на південний схід від Вугледара.
Східніше від Вугледара — дачний квартал з вулицями Шахтова, Весняна, Літня, Ювілейна, Кольорова, Південна, Садова, Дачна та Вишнева. Від будинків тут майже нічого не залишилося.
Місцями колишні сільгоспполя нагадують місячні пейзажі.
На південь від Вугледара добре помітні характерні вирви — усі вони мають одне й те саме спрямування “прильотів”.
Між Водяним і Вугледаром було підприємство — навколо нього особливо багато вирв.
У деяких місцях сільськогосподарські поля змінили колір — вони частково стали бірюзовими.
В інших локаціях земля почорніла — внаслідок пожеж і боїв.
Нагадаємо, окупаційна влада планує перетворити Вугледар, Бахмут та Авдіївку на локації для туристів. Таке рішення окупанти пояснюють “збереженням пам’яті про трагічні наслідки”.