Символи Маріуполя та відданого країні воїна зобразили на новій пам’ятній медалі. У Нацбанку планують випустити до 100 000 таких, половину з них відчеканять цьогоріч.
Про це повідомили в НБУ.
Дизайн для медалі створила київська художниця Марина Куц. За її задумом, кожна деталь має власне значення.
На реверсі зображений відданий країні воїн. Він тримає стиснутий кулак біля серця — це символізує відданість Україні та захист держави до останнього, розповідає художниця у себе на сторінці в соцмережі.
Трохи вище — стилізований пісочний годинник, який символізує надлюдську силу захисників “Азовсталі”. Також на цій стороні медалі стилізовані уламки, зброя, перехрестя прицілу. В правій частині реверсу зображена зброя в момент пострілу вгору, що символізує перемогу й в деяких випадках — знак пошани загиблим побратимам.
На аверсі медалі — композиція, що символізує місто-герой: фасад драматичного театру під прицілом та стилізовані конструкції “Азовсталі”, на які летять бомби. Простір між цими спорудами оздоблений грецьким орнаментом.
У слові “Маріуполь” літеру “і” заміняє свічка, як символ пам’яті за загиблими. А літера “о” імітує карту міста, створену з двох профілів – дитячого та дорослого, як символ насильницької розлуки дітей з батьками.
Унизу на тлі стилізованих хвиль зображений якір — один з геральдичних елементів, що міститься на гербі Маріуполя. Це образ надії на звільнення та відродження українського міста.
“Маріуполь символично “кинув якір” на літері “у”, що символізує той факт, що місто має своє пристанище — Україну, незважаючи на тимчасову окупацію росіянами”, — розповідає художниця Марина Куц.
https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine/videos/1110918182957404/
Медаль виготовили з нейзильберу (це сплав з міді, нікелю та цинку). Усього в Нацбанку планують відчеканити до 100 тисяч таких медалей, 50 тисяч з них виготовлять цьогоріч.
Читайте також: