5 березня о 23:15 в ефірі українського інтернет-каналу “Громадське телебачення” відбудеться прем’єра стрічки на основі вистави-інсталяції “Місто з собою”. Автори та виконавці спектаклю – учні шкіл Бахмута, Попасної та Миколаївки.
Стрічка триватиме 24 хвилини. За цей час глядач побачить, як війна відображається на свідомості підлітка. У виставі юні актори розповідають, як змінювалось їхнє рідне місто під час бойових дій, які емоції це в них викликало і як це відбилось на їхньому досвіді. Свої відчуття вони виражають мовою театрального мистецтва.
Цікаво те, що актори не розмовляють під час вистави.
“Виглядає це так, що лунають історії дітей, записи їхніх голосів. Вони через хореографію, через рухи доповнюють свої монологи, які лунають на записі”, – пояснює прес-секретарка проєкту Анастасія Пугач.
Поряд з головними героями у виставі грають їхні літні родичі. Разом вони намагаються осмислити те, що зараз відбувається на Донбасі. Якщо для дорослих основним засобом рефлексії є пісні, які можна почути у стрічці, то діти частіше за все виражали свої емоції через рухи.
За словами Анастасії Пугач, починаючим акторам сподобався їхній драматургічний досвід.
“Для них це дуже яскрава сторінка у біографії, оскільки це і можливість розповісти свою історію, і театр як терапія, і можливість побачити під час гастролей інші міста й країни. Звісно, для дітей це дуже важливо”, – стверджує Анастасія Пугач.
Художній керівник проєкту – німецький режисер Георг Жено. Драматурги вистави – художній керівник сучасного українського театру “PostPlayТеатр” Ден Гуменний, шеф-драматург “PostPlayТеатру” Анастасія Косодій та керівник літературно-драматичного відділу Львівського театру ляльок Андрій Бондаренко. Оператор кіноверсії — Антон Яремчук.
Нагадаємо, восени 2019 року режисер Георг Жено приїхав на Донбас, щоб створити спектакль про життя у прифронтових містах очима дітей. Першу постановку зробили з 16 старшокласниками Бахмутської ЗОШ №10. Подібні спектаклі створили також з учнями ЗОШ №3 Миколаївки та ЗОШ №1 Попасної. Окремі вистави, кожна з яких тривала близько 20 хвилин, потім об’єднали в один великий спектакль. З ним юні актори гастролювали по Україні та Європі. Покази проходили у Харкові, Львові, Києві, Відні, Берліні та Потсдамі.
Після показу кіноверсії вистави на “Громадському” в школи, де навчаються юні актори, передадуть відеоінсталяції, які згодом зможе подивитися кожен охочий.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.