Молодіжні центри Донеччини
Фото: Вільне радіо

Тільки з обласного бюджету на будівництво та створення молодіжних центрів на Донеччині пішли 50 млн гривень, а допомагали з ними і з державного бюджету, і благодійні організації. Гроші на такі точки розваг для дітей та дорослих виділяли роками. Але ці приміщення нищать обстрілами, а команди спеціалістів працюють хіба що в евакуації. Розповідаємо, де шукати  активних переселенців та що планують для мешканців, які залишаються на Донеччині. 

Російська армія вже знищила в регіоні 7 молодіжних центрів, 20 — мають часткові руйнування, а ще 31 — знаходиться на тимчасово окупованій території. До лютого 2022 року таких центрів на область було 130. Про це повідомила фахівчиня управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької ОВА Олена Білозор.  

У період з 2017 до 2020 рік на створення молодіжних центрів і таборів лише з обласного бюджету було виділено більше ніж 50 мільйонів гривень. Збитки, які відомі та змогли отримати інформацію зараз, десь 16,5 млн гривень. Це ще без урахування тих центрів, які на окупованій території”, — розповіла Олена Білозор. 

Молодіжні хаби перетворили на гуманітарні, а команди перенесли роботу в інші регіони

На базі молодіжних центрів Донеччини, які знаходяться на підконтрольній українському уряду території, тепер працюють гуманітарні штаби. 

Наша молодь всіма силами намагається надавати допомогу населенню, яке залишилось на Донеччині та тим, хто виїхав. По Україні понад 58 хабів для ВПО з-поміж мешканців Донеччини, при них створюються молодіжні простори, і молодь долучається до роботи таких просторів”, — наголошує посадовиця. 

Вже рік команди молодіжних центрів продовжують свою роботу в інших регіонах країни. Наприклад, Донецький обласний молодіжний центр  працює у Вінниці. Відкриває свої центри у Львівській області платформа ініціатив “Теплиця”, молодіжний центр “Happy Hub” зараз працює в Кропивницькому, а центр “380 вольт” з Курахового проводить безкоштовні тренування для дітей-переселенців з Донеччини та надає гуманітарну допомогу в Києві. 

Для молоді Донеччини, яка ще не покинула регіон, все ж планують відновити роботу центрів

В планах профільного управління ДонОДА все ж з’явилися центри на самій Донеччині, для тих, хто не виїхав.  

Створити безпечні місця, де б молодь могла проводити час, свої заходи. Працюємо з адміністрацією громад області, щоб створити ці хаби. Щоб молодь, яка залишилась на Донеччині, не залишилась без уваги. Працюємо з міжнародними організаціями. В умовах бойових дій — це складна робота, але ми намагаємось продовжувати”, — ділиться посадовиця.

За її словами, це також допоможе показати молоді, яка змушена була виїхати, що їм буде, куди повернутись. 

Нам треба зберегти ту молодь, яка була в Донецькій області. Щоб вона поверталась після війни в регіон. Щоб вони бачили, що їх не покинули, що вони потрібні державі”, — додає фахівчиня управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької ОВА Олена Білозор. 

Нагадаємо, ми зібрали адреси гуманітарних штабів, де надається допомога переселенцям з Донеччини, та нанесли їх на карту. Тут можна отримати необхідну гуманітарну допомогу, психологічну підтримку та консультації з різних питань. 


Завантажити ще...