Підтримати
Голова Бахмутського МСЕК. Фото: СБУ
Підозрювана голова МСЕК з Бахмута. Фото: СБУ

Міністр охорони здоров’я закликав українців ділитися своїми скаргами на роботу медико-соціальних експертних комісій, адже на такі сигнали реагують перевірками.

 

Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” у четвер, 10 жовтня, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Станом на 10 жовтня 2024-го Міністерство охорони здоров’я вже отримало понад 3 тисячі скарг на роботу українських МСЕК. Очільник МОЗ Ляшко стверджує, що у відповідь на такі сигнали одразу направляють перевірки.

“Ми маємо десь понад 3 тисячі скарг на роботу МСЕК, ми їх ранжуємо й одразу в ті ж МСЕКи направляємо перевірки для того, щоб подивитися, чи скарги підтверджуються, чи ні”, — заявив міністр.

Він закликав людей, які мають претензії до роботи українських медико-соціальних експертних комісій, дзвонити на гарячу лінію МОЗ:

  • +38 (080) 06 02 019

“По Хмельницькій, наприклад, МСЕК відразу за результатами скарг направили перевірку і було інформування голови обласної адміністрації, щоб працювали з центральним обласним МСЕКом, бо ми бачимо, там були проблеми. От пропрацювали, результат всі бачили минулого тижня”, — сказав Ляшко.

Його заяви щодо кількості скарг на українські медико-соціальні експертні комісії відбулися на тлі затримання Тетяни Крупи, колишньої очільниці Хмельницького МСЕКу. Правоохоронці стверджують, що вона могла за хабарі допомагати чоловікам отримати інвалідність, аби уникнути мобілізації.

Під час обшуку в жінки вдома нібито виявили майже 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси та коштовності, які не відповідають її офіційним прибуткам. Підозрювана нині у СІЗО в Києві.

Нагадаємо, СБУ затримали у Полтаві голову медико-соціальної експертної комісії. Жінка з Бахмута разом з колегами нібито допомагала ухилятися від мобілізації військовозобов’язаним. Зокрема вона, ймовірно, підробляла висновки про інвалідність військовозобов’язаних за 200 тисяч гривень. 


Завантажити ще...