Якщо ви мрієте допомагати іншим, хочете втілити у життя цікавий проєкт чи перевезти власний бізнес в безпечніший регіон — ви можете отримати гроші на це від українських або закордонних організацій. Команда Вільного радіо зібрала найцікавіші на нашу думку гранти та конкурси з різним обсягом фінансування, на які можна податися вже зараз.
Письменники цього року можуть отримати гроші на друк власного твору для дітей і підлітків на основі історії та міфів про територію і жителів Таврійського регіону України. Такий конкурс організовує благодійний фонд “Це Крафт”. Суму гранту організатори не розкривають, однак грошей має вистачити на дизайн, ілюстрації, верстку та друк мінімального накладу.
Податися на конкурс можуть як початківці, які ніколи не писали художніх текстів, так і письменники з досвідом і публікаціями. Обмежень щодо віку, національності та країни проживання немає.
Заявки прийматимуть до 15 травня 2023 року. Конкурс проходитиме в два етапи. Під час першого учасники мають подати свої пропозиції у вигляді логлайну (стислого викладу) та синопсису твору. У другому етапі організатори оберуть письменників, які мають представити повний твір та надати свої пропозиції щодо його оформлення.
Деталі конкурсу дивіться за посиланням.
Грант на таку суму можна отримати від Українського культурного фонду. Програма називається “Відновлення культурно-мистецької діяльності”, в її рамках можна отримати гроші на виробництво фільму, книги, пісні, п’єси, відеоблогу, виставки, концерту тощо. Пріоритети віддаватимуть проєктам, які:
Загальна сума гранту — 35 мільйонів гривень. Податися може будь-яка юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, якщо ця людина зареєструвалася не менше ніж за рік до подачі заявки та має відповідний досвід у сфері культури. Ті, кого оберуть організатори, отримають мінімум 400 тисяч гривень, максимальна сума — мільйон гривень.
Заявку можна подати до 31 січня 2023 року, інші деталі дивіться за посиланням.
Такий грант можуть отримати студенти, які вчаться на денній формі навчання в українських вишах, технікумах, коледжах та професійних училищах.
Цьогоріч грантів у 15 тисяч гривень два. Ті, хто посяде 2 та 3 місце, отримають менш коштовні матеріальні призи.
Аби взяти участь у конкурсі, необхідно написати аналітичну роботу за темою (на вибір):
Стаття має містити від 1000 до 3000 слів, писати її треба українською. Також матеріал має бути унікальним та ніде неопублікованим раніше (всі роботи перевірять на антиплагіат, унікальність має становити не менш ніж 75%).
Окрім цього, серед вимог організаторів — змістовність та різні форми подачі інформації (таблиці, графіки).
Заявки приймають до 15 травня 2023 року. Журі оцінюватимуть роботи у травні, а вже 10 червня студенти захистять свої роботи та отримають призи. Податися на цей грант можна за посиланням.
Українських підлітків закликають взяти участь в освітній програмі Rise. Її організує благодійна організація Еріка та Венді Шмідт Schmidt Futures спільно з міжнародним стипендіальним фондом Rhodes Scholarship.
Благодійники шукають талановиту молодь з усього світу, яка мріє втілити у життя власний проєкт у будь-якій сфері (політика, наука, мистецтво тощо).
Ті, кого оберуть, зможуть отримати:
Податися на програму можуть підлітки, яким буде від 15 до 17 років станом на 1 липня 2023 року. Також необхідне знання англійської на рівні Intermediate і вище.
Заявки приймають до 25 січня 2023 року. Як заповнити онлайн-анкету та презентувати власний проєкт — дізнавайтеся за посиланням.
Відшкодувати витрати на закупівлю товарів та обладнання для власної справи пропонує Український ветеранський фонд. Гроші можуть отримати ветерани, ветеранки, дружина, чоловік, батько, матір, дитина (у тому числі усиновлена) учасника чи учасниці бойових дій, а також загиблих захисників.
Аби отримати гроші, необхідно мати офіційну довідку, що підтверджує певний статус, та зареєстрований ФОП. Профінансують лише ті витрати, які безпосередньо пов’язані із видом діяльності людини. Отримати компенсацію можна лише за ті товари, які придбали після 24 лютого. Також знадобляться підтвердження покупок.
Проєкт діятиме до завершення воєнного стану. Він передбачає, що гроші отримають 500 підприємців, нині організатори профінансували 79 заявок.
Податися на цей мікрогрант можна тут. Якщо вашу заявку схвалять, ви отримаєте гроші протягом 10 днів.
Європейський банк реконструкції та розвитку пропонує грант підприємствам малого та середнього бізнесу, які через повномасштабну війну евакуювалися у безпечніші регіони України. В рамках проєкту компаніям відшкодують витрати зокрема на перевезення обладнання, сировини чи продукції, оренду, ремонт та закупівлю обладнання.
Гроші отримають 80 українських підприємств, якщо ці витрати їм не відшкодовували інші організації. 30 тисяч євро — максимальна сума, розмір фінансування організатори визначатимуть окремо для кожного випадку.
Компанії повинні відповідати таким критеріям:
Подати заявку можна до 31 січня, деталі дізнавайтеся за посиланням.
ГО “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій” оголошує конкурс для волонтерів “Консолідуємося заради перемоги України”.
Цей грант для вас, якщо ви допомагаєте переселенцям, дітям, які постраждали від війни, або мешканцям прифронтових чи деокупованих територій. Гроші можна витратити на послуги фахівців, які надають юридичну, психологічну та соціальну підтримку (оплату праці, проїзд, орендні та офісні витрати, зв’язок).
Також 15% від гранту волонтери зможуть спрямувати на розвиток власної громадської організації. А от закуповувати гуманітарну допомогу, медикаменти, обладнання чи інші товари та зі гроші не можна. Грант не передбачає й послуги харчування, проживання та проведення ремонтів.
Податися на конкурс можуть громадські неприбуткові організації, які:
Політичні партії та релігійні організації податися на грант не зможуть.
Мінімальна сума гранту — 200 тисяч гривень, максимальна — 350 тисяч гривень. Конкурс діє постійно, аби подати заявку, потрібно заповнити форму за посиланням.
Від 50 до 250 тисяч фунтів стерлінгів (1 фунт стерлінгів — приблизно 45 гривень за курсом НБУ станом на 17 січня) можна отримати за проєктом, що фінансує Міністерство закордонних справ та міжнародного розвитку Великої Британії.
За ці гроші ви можете запустити проєкт на підтримку вразливих категорій населення. Це може бути, зокрема, евакуація людей з гарячих точок, відкриття молодіжних центрів, допомога постраждалим від насильства, захист прав ЛГБТКІ+ спільноти тощо. Одна з умов — реалізація проєкту на підконтрольній території України.
Мінімальна тривалість гранту 3 місяці — у такому разі можна отримати до 150 тисяч фунтів стерлінгів. Довгострокові проєкти, які розраховані на рік, профінансують на суму до 250 тисяч фунтів.
Кошти можуть отримати громадські організації, які працюють з:
Аби податися на грант, потрібно заповнити форму українською або англійською мовою, зазначити бюджет проєкту та розповісти про очікуваний результат від його реалізації.
Заявки приймають до 6 лютого 2023 року, зареєструватися можна за посиланням.
Нагадаємо, ми зібрали добірку додатків та онлайн-ресурсів для українців, де можна вивчити англійську безкоштовно. Ви можете долучитися до занять з будь-якої точки світу та вивчати англійську мову. Особливо це стане в пригоді тим, хто мусив переїхати за кордон.
Читайте також: