У Бахмуті приватні та державна ритуальні служби нині не конкурують, а допомагають одна одній — настільки багато їм доводиться ховати померлих внаслідок інфекції.
Про це Вільному радіо розповідає начальник ритуальної служби комбінату комунальних підприємств Бахмута Валерій Мєрков.
“Нині дуже тяжкий стан: люди помирають, я дивлюся, родинами. В середньому 8-10 поховань лише по місту Бахмут, без району (померлих внаслідок COVID-19, — ред.)”, — каже начальник ритуальної служби.
За словами Валерія Мєркова, суперництва з приватними ритуальними службами у Бахмуті нині немає.
“Один одному намагаємося допомагати, якщо там не встигають… Важкі часи настали: навіть конкуренти (наскільки ми там були ними) зараз всі поєдналися “під прапором” Комбінату комунальних підприємств”, — каже начальник підрозділу ККП.
За його словами, бахмутські комунальники копають могили для померлих внаслідок коронавірусу заздалегідь.
“На новому кладовищі, як їхати на Часів Яр вздовж траси ліворуч, у новому секторі у нас вже накопані могили. В рядок там було 7, вже залишилось 5. І у сусідніх секторах вже нариті могили. Підготувалися, так би мовити, якщо авральна ситуація”, — розповідає Валерій Мєрков.
Комунальники помічають і як важко медикам, з якими їм доводиться стикатися по роботі.
“Лікарні наповнені зараз. Санітари вантажити (винести тіло з медзакладу, — ред.) просять постійно нашу службу. Допомагаємо доставити тіло в морг, щоб вони справлялися. Якщо вони не будуть справлятися, тоді й ми після роботи долучаємося та допомагаємо лікарям. Морг завалений”, — розповідає комунальник.
Він додає: його підлеглим зараз дуже важко з такою кількістю поховань. Адже окрім померлих від коронавірусу вони мають працювати й в інших випадках смертей.
“Ми справляємось, але на межі. Люди, звісно, без вихідних працюють. Всі служби (ритуальні, — ред.) зараз працюють у поті чола. Буває, що й вночі помирають люди, або тіло знайшли (дзвонить чергова частина поліції) — ми ж і цю роботу не виключаємо. Стиснувши зуби, виконуємо всі завдання”, — каже Валерій Мєрков.
За його словами, у цій ритуальній службі зараз працюють 15 людей (разом з 2 водіями, 2 працівницями на замовленнях послуг та працівниками кладовищ).
Якщо цього буде не вистачати, у нас же в комбінаті працює 100 людей — будемо підключати дорожню службу. Заздалегідь плануємо, не чекаємо”, — каже співрозмовник.
На питання скільки працівників ритуальної служби вакциновані, Валерій Мєрков визнає: щеплюватись тільки почали.
“Вакцинувалися всі начальники ділянок. 50 людей готові вакцинуватися першою дозою. Ми зв’язалися з МОЗом, до нас приїдуть на комбінат і будуть вакцинувати (ми підготуємо кабінет). Раніше було недостатнє розуміння всього цього. Ми зі своїми працівниками провели цю роботу, і вони виявили бажання, коли побачили, що керівництво теж вакцинувалося”, — каже Валерій Мєрков.
Нагадаємо, в Україні триває черговий пік захворюваності на COVID-19. Напередодні на Донеччині за день зареєстрували найбільше померлих від ускладнень цієї хвороби серед усіх регіонів України. А країна загалом цього тижня опинилася серед світових лідерів з кількості померлих та виявлених за добу заражених.
Читайте також: