В Бахмутській районній раді запрацювала електронна система голосування. Тепер рішення депутати підтримують не піднятими руками вгору, а натискаючи кнопку на планшеті.
Нову систему голосування випробували 10 березня, на позачерговій шостій сесії Бахмутської районної ради. Тепер же вона працюватиме кожну сесію. Про це журналістам Вільного радіо розповіла начальниця відділу організаційної роботи та інформаційної політики Світлана Кудрявих.
У кожного депутата тепер є іменний планшет, за допомогою якого він і голосує за певні рішення.
“Кожний планшет іменний під кожного депутата. Депутат має пароль тільки для нього пристосований. Як тільки він вводить пароль, планшет відображається в системі, і наш модератор бачить кількість депутатів, які зареєстровані на сесії”, — розповідає Вільному радіо Світлана Кудрявих.
Для планшетів, з яких голосують депутати, встановили столи, які купували в комплекті з девайсами.
“Ці планшети повинні десь лежати. Десь цивілізовано лежати на столах. Ми зробили підключення до розеток, щоб живлення було постійне. Тому що сесії можуть тривати годину, дві три, а може бути і шість годин. Встановили монітор, великий екран телевізору. Він простенький, але на ньому чудово відображаються результати. Є сигнальний супровід”, — описує Світлана Кудрявих.
За словами посадовиці система голосування в райраді більш сучасна, ніж у міській раді.
“Вона нічим не гірша за ту, яка встановлена в Бахмутській міській раді. Тільки там стаціонарне підключення. А тут ми використовуємо 3 роутери і система Wi-fi поєднує планшети в єдину систему для голосування”, — зазначає Світлана Кудрявих.
Та нові технології не означають, що це важко. Посадовиця каже, що все інтуїтивно та просто. На сесії, яка була 10 березня, була лише одна проблема, коли планшет не відреагував на голосування одного з депутата.
Вона підсумовує, що ця система тепер дозволить працювати райраді ефективніше, і легше вести облік результатів поіменного голосування.
Нагадаємо, в Бахмутській районній раді ще у грудні 2017 року закупили планшети та систему електронного голосування “Голос”. На це витратили з бюджету району 150 тисяч гривень. Але весь цей час планшети пролежали без діла. Попереднє керівництво райради неодноразово Вільному радіо повідомляло, що електрону встановлять “скоро”. Такі обіцянки давали впродовж 2 років.
Читайте також: