Бахмутська райдержадміністрація
Фото: Вільне радіо
string(33) "Фото: Вільне радіо"

19 листопада відбулося перше засідання сесії Бахмутської районної ради нового скликання. Більшість депутатів склали присягу, сформували райраду та обрали собі очільницю від партії “Слуга народу”.

 

Про те як пройшла 1 сесія Бахмутської районної ради 8-го скликання повідомляє журналістка Вільного радіо.

Приїхали на сесію 28 депутатів з 36 остаточно обраних.  Присягу прийняли тільки присутні. У інших ще є кілька днів часу. Без присяги, обрані кандидати не стануть депутатами. 

Зосім Йорохов депутат Бахмутська районна рада вручення посвідчень депутата
Секретар районної ТВК вручає посвідчення депутата Зосиму Йорохову. Фото: Вільне радіо


Голова Бахмутської райради

На першому засіданні новий депутатський корпус обрав голову райради. Кандидатуру висунули одну — екс-секретаря Бахмутської міської ради Світлану Кіщенко. Вона працювала на цій посаді незмінно впродовж майже 10 останніх років (через те, що вибори в Бахмуті скасували у 2015 році). 

Для довідки:
Світлана Іванівна Кіщенко стала депутатом Бахмутської райради за списками партії “Слуга народу”. Посадовиці 57 років. Має вищу освіту (Донецький державний університет, спеціальність “математик, викладач”). Працювала з 1985 року вчителем математики, інформатики, заступником директора з навчально-виховної роботи Часовоярської школи №17 та директором Часовоярської школи №15. Була депутатом Бахмутської міськради впродовж 5-ти останніх скликань.

Перед голосуванням кандидатуру Кіщенко підтримали від імені своїх партій екс-депутати Бахмутської міськради Світлана Мельникова та Артем Чепурін (у райраду вони пройшли відповідно від партій “Порядок” та “За Майбутнє”).

“Це енергійна, трудолюбива та порядна людина з багатим досвідом роботи й з ще більшим серцем. Після подій 2014-го року я можу піти з нею у розвідку. Впевнений, досвід Світлани Іванівни дасть імпульс розвитку Бахмутського району”, — так характеризує Світлану Кіщенко Артем Чепурін. 

За неї проголосували 25 депутатів з 28-ми присутніх, таким чином вона стала головою Бахмутської райради. 

Світлана Кіщенко Олексій Рева мер Бахмута Бахмутська райрада
Світлану Кіщенко вітають присутні. Фото: Вільне радіо


Після цього майже половина присутніх (окрім депутатів райради) покинула залу засідань. 

Бахмутська районна рада напівпорожня сесійна зала
Фото: Вільне радіо


Досвід та плани Світлани Кіщенко

В промові, яка передувала голосуванню, Світлана Кіщенко розповіла про свій досвід з розробки проєктів програм, положень та різноманітних рішень, які приймали на сесіях Бахмутської міськради та успішно реалізовані в Бахмутській ОТГ. 

“Наприклад, це громадський бюджет інститутів громадянського суспільства, впровадження інструментів місцевої демократії (громадські слухання та експертизи), наглядові ради комунальних підприємств Бахмута, електронні петиції, звернення, тощо. Є досвід роботи з громадською радою”, —  перераховує Кіщенко. 

Своє завдання як голови Бахмутської райради вона бачить перш за все в організації комунікації між громадами району.

 “У кожній громаді є свої слабкі та сильні сторони, напрацювання. І все найкраще, що є в Бахмуті, Соледарі, Світлодарську чи Торецьку має бути презентоване і вивчене громадами Бахмутського району. Чесна, відкрита, прозора, підконтрольна громаді політика районної ради, посилення повноважень місцевого самоврядування, створення ефективної системи публічного діалогу  —  це основні завдання, які я ставлю перед собою і перед нинішнім складом районної ради”,  —  заявила Кіщенко. 

Світлана Кіщенко голова Бахмутської райради
Новообрана голова Бахмутської райради Світлана Кіщенко. Фото: Вільне радіо


В коментарі Вільному радіо вона розповіла: першочергове завдання райради — це інвентаризація спільної комунальної власності, яка є в районі. 

“Зараз вже є нагальне питання щодо передачі деяких об’єктів соціальної сфери об’єднаних територіальних громад (наприклад, Сіверської лікарні та районного будинку культури в Опитному). Саме з цим порядком треба визначитись. І ми будемо визнавати як пропозицію Бахмутській районній раді ще те рішення 2019-го року, коли Бахмутська міська рада просила всі об’єкти соціальної сфери передати їм на баланс. Це буде перше рішення, а тоді буде друге рішення Бахмутської районної ради про передачу”, — каже Світлана Кіщенко.  

Також вона хоче написати проєкт для отримання грантової підтримки на розробку нового сайту Бахмутської районної ради. Та все ж встановити в сесійній залі електронну систему голосування. 

“Ви бачите —  голосувати руками, особливо в умовах COVID-19 (коли передаються і ручки, і планшети)  —  треба щось робити з цим. Кажуть, що у них є електронна система голосування, але вона не застосовується, чому  —  не зрозуміло. Треба її опробувати”,  —  уточнює посадовиця.

Нагадаємо, детальні плани депутатки та тепер вже голови Бахмутської районної ради ви можете почитати в інтерв’ю Світлани Кіщенко Вільному радіо. Ми спілкувалися напередодні виборів. 


Заступниця голови Бахмутської районної ради
 

 Заступницею голови обрали депутатку Людмилу Газіну, яка пройшла в райраду по списках партії “Порядок”. Вона теж була єдиною кандидаткою на цю посаду. За неї проголосували 24 депутати з 28-ми присутніх.

Для довідки:
Людмила Олександрівна Газіна не має досвіду державної служби. Декілька років вона очолювала Бахмутський фонд “ДАР” Дмитра Реви (сина очільника Бахмутської ОТГ). Балотувалася в міську та районну ради від партії “Порядок”, яка весь час передвиборчої гонки підтримувала Олексія Реву. Пройшла в обидві ради та обрала районну. Обіцянки та додаткові відомості про посадовицю можна почитати в її досьє від Вільного радіо.
 

“Я маю знання та бажання працювати на благо Бахмутського району, задля підвищення рівня життя мешканців громад району. Я людина відкрита, доступна, командна”,  —  запевняє Газіна. 

Таким чином Бахмутський район очолили три жінки  —  Світлана Кіщенко, Людмила Газіна (райраду) та Тетяна Єрохіна (Бахмутську райдержадміністрацію). 

“Вітаю в нашому “матріархаті”. Гадаю все в нас вийде, вітаю Вас!”, — жартома привітала Газіну очільниця РДА.

Людмила Газіна Тетяна Єрохіна Бахмутська районна рада
Людмила Газіна (зліва) та Тетяна Єрохіна. Фото: Вільне радіо


Наприкінці першого засідання першої сесії депутати району утворили 5 постійних комісій. 

Зазначимо, 17 листопада Верховна Рада прийняла новий закон №3651 про реорганізацію районів та повноваження районних рад. Але як саме все це працюватиме посадовці ще й самі не знають. 

“Там є певні зауваження і юридичного супроводу Верховної Ради, але я коментувати не буду. Нам треба зрозуміти як це все буде на практиці”,  —  каже Тетяна Єрохіна. 

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...