Менше витратять на озеленення, натомість більше — на утримання кладовищ та ремонти доріг: так у Слов’янській ВА хочуть змінити фінансування програми благоустрою громади на 2024-й рік. Цю програму (на 2022-2024 роки) представники місцевого самоврядування затвердили ще два роки тому. У грудні 2023-го начальник ВА Вадим Лях розпорядився внести правки до документу.
Журналісти Вільного радіо проаналізували обидві редакції програми благоустрою Слов’янської громади. Розповідаємо, що зміниться у фінансуванні на 2024-й, а що залишиться чинним.
2024-го на благоустрій Слов’янська та громади хочуть витратити 145 млн 765 тис. грн. Це гроші місцевого бюджету. Зазначимо, бюджет громади наразі не затвердили, тож обсяги фінансування можуть змінитися.
Відповідно до останнього розпорядження начальника військової адміністрації Слов’янська Вадима Ляха, змінити обсяг фінансування у 2024-му хочуть за такими напрямами:
- Озеленення міста. На висадку та обробку рослин, покіс газонів і купівлю саджанців планують витратити 1,5 мільйона гривень. Редакція програми від 2022-го передбачала 10 мільйонів на ці витрати наступного року. Зазначимо, зменшували фінансування на озеленення й цього року (також було передбачено 1,5 млн грн).
- Утримання кладовищ. На зарплати працівників, ремонти, оформлення документів та поховання невідомих або безрідних людей витратять 1 млн 915 тис. грн. Раніше планували витратити на це 1 млн 65 тис. грн.
- Ремонти та утримання вулично-дорожньої мережі. Це, ймовірно, обійдеться громаді у 64 мільйони гривень, раніше хотіли витратити 44 млн.
До інших пунктів програми благоустрою Слов’янської громади змін не вносили. Тож відповідно до редакції від 2022-го, наступного року з місцевого бюджету витратять гроші так:
- 20 млн грн — ремонт та утримання мереж зовнішнього освітлення, у т.ч. оплата за використану електроенергію;
- 16 млн 200 тис. грн — ремонти та утримання об’єктів і елементів благоустрою, придбання техніки, механізмів, обладнання;
- 7 млн грн — ремонт дорожнього покриття внутрішньо-квартальних проїздів, прибудинкових територій;
- 5 млн грн — придбання, встановлення, утримання та поточний ремонт дитячих, спортивних та інших майданчиків;
- 5 млн грн — прибирання площ, скверів, санітарне очищення місць загального користування, кладовищ, у т.ч. ліквідація несанкціонованих звалищ;
- 4 млн грн — ліквідація підтоплення об’єктів благоустрою;
- 3,5 млн грн — придбання, поточний ремонт та утримання малих архітектурних форм, об’єктів та елементів благоустрою (зупинки, павільйони очікування, фонтани, урни, лави, квіткові вази, годинник, сцена тощо), технічний супровід камер відеоспостереження;
- 2 млн грн — утримання рекреаційних територій (забезпечення належної експлуатаційної придатності об’єктів рекреаційного призначення, місць масового відпочинку, порядок зон загального користування);
- 1,5 млн грн — утримання та ремонт братських могил, пам’ятників громадського призначення, пам’ятних знаків та світових конструкцій;
- 500 тис. грн — придбання та встановлення святкової ілюмінації та атрибутики;
- 150 тис. грн — обладнання пірсів для забору води пожежною технікою з відкритих водойм.
Нагадаємо, через дефіцит держбюджету у 2024 році на зарплати бюджетникам, пенсії та інші соцвиплати йтимуть кошти міжнародної допомоги.