Укрзалізниця поступово відновлює рух поїздів по всій Україні. Так, з 4 червня почне курсувати поїзд з Івано-Франківська до Костянтинівки. Крім того, на Донбас вже можна доїхати 6 поїздами. Їхні номери, а також розклад внутрішньообласних потягів дивіться у матеріалі.
Про відновлення залізничного сполучення повідомляють на сторінці Укрзалізниці у Facebook.
Зазначається, що можна купити квитки на поїздку в купе, СВ та плацкартних вагонах. Однак наразі доступна лише половина місць (за виключенням поїзда №7/8 Одеса – Харків, там продають 100% місць). У плацкартах доступні два місця з чотирьох зліва та одне бокове. Зазначимо, поки що купити квитки на міжобласні потяги можна за 20 діб до відправлення.
Відповідно до карантинних норм, на вході до вагона кожному пасажирові міряють температуру. Крім того, у потяг не пускають без медичної маски. Перед відправленням та після прибуття провідники мають дезінфікувати вагони.
Укрзалізниця вже поновила рух наступних поїздів:
До того ж, вже курсують поїзди Інтерсіті+ сполученнями №711/712 Київ – Костянтинівка та №734/733 Київ – Покровськ.
Невдовзі відновить свій рух також поїзд №1/2 Івано-Франківськ – Костянтинівка. Він буде їздити через день: з Івано-Франківська – з 4 червня по парних числах, а з Костянтинівки – з 5 червня по непарних.
Зазначимо, внутрішньообласні потяги також поступово відновлюють рух. Так, на Донеччині вже можна придбати квитки на 38 електричок. Їхні номери та розклади дивіться тут.
Через Бахмут наразі їздять лише 4 електропоїзди.
“Електричка на Лиман зранку йде о 05:35 та о 09:35. Увечері – о 17:35 та о 20:39”, – повідомляють у довідковій Бахмутської залізничної станції.
Журналісти Вільного радіо побували на міському залізничному вокзалі під час прибуття першої вечірньої електрички з Лимана до Курдюмівки.
На платформі було близько 30 людей, які очікували на поїзд. Ми поспілкувалися з деякими з них. Тетяна Іванівна та її чоловік Віктор Іванович розповіли, що без поїзда їм було важко.
“Ми раді, що ця електричка є. У нас дача у Кліщіївці”, – говорить Тетяна Іванівна.
За її словами, коли поїзда не було, їм доводилось кожного дня їздити на велосипеді, щоб зібрати врожай та нагодувати собак. Жінка додає: оскільки без маски у вагон не пускають, вони з чоловіком носять їх напоготові у кишені.
Загалом, серед людей, які були на платформі, маски на обличчі не було ні в кого. Коли прибув потяг, люди заходили всередину також без засобів захисту, і це ніяк не контролювалося. До того ж, ніхто не міряв пасажирам температуру.
Єдина вимога, якої дійсно дотримувались – у вагонах були зайняті не більш ніж половина місць. Втім, це можна пояснити й тим, що на вечірні потяги зазвичай сідає менше людей.
Читайте також: