З початку літа в Україні почнеться новий етап адаптивного карантину. Нові послаблення стосуватимуться роботи спортзалів та басейнів. Крім того, планують зняти ще кілька обмежень. Але ці зміни відбудуться лише в регіонах зі сприятливою епідеміологічною ситуацією. Які наразі показники у Донеччини – читайте далі.
Про серію нових пом’якшень розповів на щоденному брифінгу головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
За його словами, спочатку в уряді не розглядали відкриття басейнів на третьому етапі адаптивного карантину. Але дослідження показали, що це безпечно.
“Нові дані, які сьогодні (26 травня, – ред.) з’явилися щодо поширення коронавірусної хвороби, щодо можливості поширення збудника коронавірусу через водний шлях передачі, зокрема, у воді, яка підлягає постійній дезінфекції, дозволяють нам розпочати роботу спортивних залів та басейнів у разі, якщо будуть дотримуватися протиепідемічні норми”, – пояснює Ляшко.
Крім того, в Україні хочуть запустити залізничне сполучення та поновити рух міжобласного автотранспорту. Також дозволять проводити освітні заняття у групах до 10 людей. Наприклад, можуть відновити роботу автошколи.
У міністерстві вже опрацювали оновлені дані щодо стану з захворюваністю на COVID-19 в усіх регіонах. Нагадаємо, кожна область має відповідати певним критеріям, щоб перейти до зняття нових обмежень. Таких показників три:
Аналіз епідситуації показав, що не всі області можуть впровадити нові послаблення. Зокрема, Донеччина не проходить за кількістю проведених тестувань на 100 тисяч населення: зараз в області цей показник 9,01 з необхідних 12. На Луганщині ситуація приблизно така ж – 9,03 на 100 тисяч населення. Зазначимо, на Донбасі працюють лише 3 лабораторії, в яких здатні обробляти обмежену кількість тестів за добу. Аналізи додатково відправляють у столичну лабораторію, та навіть так загальна кількість тестувань виявляється недостатньою.
Замало тестів зробили також у Львівській області – там до мінімуму не вистачає лише двох сотих.
“По показниках інцидентності за останні 7 днів не відповідають показникам Волинська область, Закарпатська область, Львівська область, Рівненська область і Чернівецька область”, – розповідає головний санлікар України.
За кількістю ліжок, зайнятих хворими на коронавірус у лікарнях, не проходить лише Чернівецька область. Там цей показник перевищує норму на 4,5 бали.
Нагадаємо, навіть попри те, що загалом Донеччина ще не готова до послаблень, у Бахмуті з 25 травня запустили громадський транспорт. Журналісти Вільного радіо подивились, яким був перший день роботи транспорту після двомісячної перерви.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.