З 1 червня в більшості регіонів України відкриють спортзали та басейни. Донеччині можуть це заборонити
Фото з відкритих джерел
string(43) "Фото з відкритих джерел"

З початку літа в Україні почнеться новий етап адаптивного карантину. Нові послаблення стосуватимуться роботи спортзалів та басейнів. Крім того, планують зняти ще кілька обмежень. Але ці зміни відбудуться лише в регіонах зі сприятливою епідеміологічною ситуацією. Які наразі показники у Донеччини – читайте далі.

 

Про серію нових пом’якшень розповів на щоденному брифінгу головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, спочатку в уряді не розглядали відкриття басейнів на третьому етапі адаптивного карантину. Але дослідження показали, що це безпечно.

“Нові дані, які сьогодні (26 травня, – ред.) з’явилися щодо поширення коронавірусної хвороби, щодо можливості поширення збудника коронавірусу через водний шлях передачі, зокрема, у воді, яка підлягає постійній дезінфекції, дозволяють нам розпочати роботу спортивних залів та басейнів у разі, якщо будуть дотримуватися протиепідемічні норми”, – пояснює Ляшко.

Крім того, в Україні хочуть запустити залізничне сполучення та поновити рух міжобласного автотранспорту. Також дозволять проводити освітні заняття у групах до 10 людей. Наприклад, можуть відновити роботу автошколи.

У міністерстві вже опрацювали оновлені дані щодо стану з захворюваністю на COVID-19 в усіх регіонах. Нагадаємо, кожна область має відповідати певним критеріям, щоб перейти до зняття нових обмежень. Таких показників три:

  • Інцидентність (кількість хворих за останні 7 днів): на кожні 100 тисяч населення має бути не більше 12 хворих на COVID-19;
  • Кількість проведених тестувань в області: їх має бути мінімум 12 за останній тиждень;
  • Кількість пацієнтів з коронавірусом у лікарнях: в області мають бути заповнені не більш ніж 50% від загального обсягу місць, визначених для таких хворих.

Аналіз епідситуації показав, що не всі області можуть впровадити нові послаблення. Зокрема, Донеччина не проходить за кількістю проведених тестувань на 100 тисяч населення: зараз в області цей показник 9,01 з необхідних 12. На Луганщині ситуація приблизно така ж – 9,03 на 100 тисяч населення. Зазначимо, на Донбасі працюють лише 3 лабораторії, в яких здатні обробляти обмежену кількість тестів за добу. Аналізи додатково відправляють у столичну лабораторію, та навіть так загальна кількість тестувань виявляється недостатньою.

Замало тестів зробили також у Львівській області – там до мінімуму не вистачає лише двох сотих.

“По показниках інцидентності за останні 7 днів не відповідають показникам Волинська область, Закарпатська область, Львівська область, Рівненська область і Чернівецька область”, – розповідає головний санлікар України.

За кількістю ліжок, зайнятих хворими на коронавірус у лікарнях, не проходить лише Чернівецька область. Там цей показник перевищує норму на 4,5 бали.

З 1 червня в більшості регіонів України відкриють спортзали та басейни. Донеччині можуть це заборонити
Таблиця з сайту Міністерства охорони здоров’я

 

Нагадаємо, навіть попри те, що загалом Донеччина ще не готова до послаблень, у Бахмуті з 25 травня запустили громадський транспорт.  Журналісти Вільного радіо подивились, яким був перший день роботи транспорту після двомісячної перерви.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...