Поки зарано. Донбас не готовий до карантинних послаблень, — МОЗ


image
Фото з відкритих джерел

З 22 травня уряд запровадив другий етап адаптивного карантину. Він передбачає поступове зняття обмежень в областях, які відповідають певним критеріям. Але Донеччина та Луганщина не підходять за деякими показниками.

 

Інформаційний бюлетень оприлюднили на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Повідомляється, що в Донецькій та Луганській областях зробили замало тестувань за останні 7 днів. Для того, щоб перейти на другий етап виходу з карантину, в області має бути проведено не менш ніж 12 лабораторних тестувань на 100 тис населення. На Донеччині цей показник становить 3,68 з 12 мінімальних, а на Луганщині він ще нижчий – 2,23. Це може бути пов’язано з тим, що в регіоні діють лише 3 лабораторії, які можуть обробляти обмежену кількість ПЛР-тестів за добу.

Решта два чинники оцінки захворюваності на Донбасі в межах норми. Так, за вимогами МОЗ, в області має бути не більше 12 інфікованих на COVID-19 на кожні 100 тис населення за останній тиждень. На Донеччині цей показник 0,51, а на Луганщині – 0,05. Третій критерій – це кількість пацієнтів з коронавірусом в лікарнях: в області мають бути заповнені не більш ніж 50% від загального обсягу місць, визначених для таких хворих. В Донецькій області цей показник становить 2,24%, а в Луганській області – 3,64%.

Поки зарано. Донбас не готовий до карантинних послаблень, — МОЗ
Інформаційний бюлетень Міністерства охорони здоров’я України

 

Крім Донбасу, до послаблень не готові Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Київська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Хмельницька та Чернівецька області, а також Київ. Тобто, наразі перейти на другий етап адаптивного карантину не може половина областей України.

Нагадаємо, 21 травня на брифінгу в Донецькій облдержадміністрації очільник області Павло Кириленко казав, що Донеччина готова до зняття карантинних обмежень.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: