Після 25 травня дитсадки в деяких регіонах можуть знову відкритись, — уряд

Наталя Жукова
2020-05-20 14:49

image
Фото з відкритих джерел

Кабмін планує дозволити відкривати дитячі садки з 25 травня в рамках другого етапу пом’якшення карантинних заходів. 

Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час зустрічі біля Будинку Уряду з учасниками громадської акції “Батькам – садочки!” 

В акції взяли участь батьки, які вимагали відновити роботу дитячих садків, оскільки не мають можливості поєднувати роботу та догляд за дітьми.

Він зазначив, що рішення про відкриття садочків будуть приймати окремо в кожній області, зважаючи на епідеміологічну ситуацію з захворюваністю на COVID-19.

“Садочки дозволено буде відкривати з 25 травня, за умови, якщо в області будуть досягнені певні епідеміологічні критерії. Ми з 20 травня будемо переходити на так званий адаптивний карантин: якщо в області немає зростання захворюваності, не заповняються ліжкомісця хворими на коронавірусну хворобу і проводиться належне тестування, —  дозволяється запускати громадський транспорт, відкривати садочки. Тобто садочки потрапляють у другий етап”, – зазначає головний санітарний лікар

Віктор Ляшко додав, що роботу громадського транспорту та садочків відновлюватимуть одночасно.

“Ми “прив’язали” садочки й громадський транспорт для того, щоб батьки могли працювати і було де залишати дітей”,  —  каже Віктор Ляшко. 

Батьки передаватимуть дітей вихователю на вулиці — таку норму прописали в проєкті постанови уряду. 

“Дитину вихователю передавати треба на вулиці, бо є садочки, де завузькі коридори, і досить велика “давка” відбувається під час передачі дітей”,  —  сказав головний санітарний лікар.  

Коли відкриватимуть дитсадки на Донеччині?

Зазначимо, Донеччина може не потрапити в перелік, де дозволять відкрити садочки. Хоча в області немає значного зростання кількості захворілих та ліжка в опорних лікарнях майже не заповнені, показник з кількості ПЛР-тестів, які проводять,  —  один з найгірших в Україні. Це пов’язано з тим, що в регіоні діють лише 2 лабораторії, які можуть обробляти трохи більше, ніж 100 ПЛР-тестів за добу.  

Додамо, рішення щодо відновлення роботи дитсадків можуть ухвалити вже сьогодні на черговому засіданні Кабінету Міністрів України.

Ані в Бахмутському міському управлінні освіти, ані у відділі освіти Бахмутської райдержадміністрації нічого конкретного щодо відкриття дитячих садків в рамках пом’якшення карантину інформації поки не мають.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: