За даними Центру громадського здоров’я, у Донецькій та Луганській областях зробили найменшу кількість досліджень на коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).
Про це йдеться на сайті Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.
Зазначається, що станом на 11 травня всього по Україні зробили 187 307 досліджень на наявність коронавірусу. Найбільше тестів провели у Києві – 18 217, на Вінниччині – 12 093, та в Чернівецькій області – 11 247.
Серед областей, де фіксують найменшу кількість проведених досліджень – Луганська, Донецька та Сумська. Там станом на 11 травня на коронавірус перевірили 894, 1954 та 2667 людей відповідно.
Зі слів представника департаменту охорони здоров’я ДонОДА Олександра Педенка, число тестувань напряму залежить від кількості лабораторій, які їх можуть опрацьовувати. На Донеччині їх дві, а на Луганщині – лише одна.
“Це пов’язано з тим, що потужність лабораторії в місті Маріуполь – максимально 12 досліджень за добу. А у лабораторії у Слов’янську максимально робили 104 або 108 досліджень за добу. Порахуйте, скільки часу працює та чи інша лабораторія, і вийдуть ці цифри”, – каже Педенко.
Головний державний санлікар Донецької області Василь Гончаренко стверджує, що аналізи мешканців Донеччини досліджують не лише в місцевих лабораторіях.
“Ми 1-2 рази на тиждень веземо проби на Київ, у Центр громадського здоров’я. Дякуємо, що вони погоджуються й нам допомагають”, – говорить головний санлікар Донецької області.
Зазначимо, в даних на 11 травня від очільника області Павла Кириленка вказано, що мешканцям області загалом зробили ті самі 1954 ПЛР-тести. Тобто тут мали б бути враховані отримані з Києва результати. Зокрема, вказано, що за 11 травня перевірили 31 зразок.
Головний санітарний лікар області зазначив, що невдовзі в регіоні має запрацювати ще одна лабораторія.
“Закінчилась комплектація у Маріуполі у маріупольській філії державної установи “Донецький обласний лабораторний центр”. Там буде більш потужна лабораторія. Завтра (13 травня, – ред.) фахівці їдуть на навчання в Луганську область, там у нас аналогічні ампліфікатори. Ця лабораторія буде робити не менш ніж 200 досліджень за зміну, для неї будуть навчені 3 бригади фахівців, можна буде працювати в декілька змін”, – каже Василь Гончаренко.
За його прогнозами, тести на коронавірус там почнуть робити за два тижні.
Нагадаємо, через перенавантаженість у Слов’янській обласній лабораторії більш ніж тижнева черга для перевірки тестів на коронавірус, які надходять з різних міст. Тож, щоб швидше перевірити тих, хто контактував з померлим хворим на COVID-19 у Бахмутській громаді, ПЛР-зразки везли до столиці.
Додамо, згідно з новим законом люди з зони ризику не зможуть відмовитися від перевірки на коронавірус. Раніше ж такі випадки були зокрема на Донеччині. Крім того, ПЛР-тест будуть безкоштовно проходити не тільки ті, хто має симптоми коронавірусу, контактував з хворим або повернувся з закордону. До цього переліку додали ще працівників поліції та нацгвардійців.
Читайте також: