На Донбасі можуть створити спільні поліцейські патрулі з представниками окупованих територій, – Аваков

Наталя Жукова
2019-12-13 13:44

image

Про це заявив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час політичного ток-шоу “Право на владу”. 

Міністр зазначив, що після підготовчої роботи дипломатів на тимчасово непідконтрольних українському уряду територіях можуть з’явитися сумісні патрулі. Такі патрулі могли б складатися з двох українських поліцейських, двох людей від територіальної громади ОРДО і одного представника ОБСЄ: 

“Ми готові, як тільки буде укладена дипломатами адекватна угода, своїми поліцейськими силами зайти та забезпечувати порядок. І ідея була така, що наприклад, ми заходимо, патруль з 5 людей, групи: 2 українських поліцейських, один представник спеціальної поліцейської місії ОБСЄ і два представника територіальних громад, у яких проходять вибори”, – повідомив Аваков.

Аваков послався на досвід конфліктів в інших країнах світу, зокрема у Хорватії, та наголосив, що “народна міліція ДНР” має бути розпущена:

“Це перехідний період такий, дуже складний, спеціальної поліцейської місії. Він триває недовго і надзвичайно важкий для самих поліцейських, і він загрожує гігантськими конфліктами всередині та навіть жертвами між ними, тому що сутички все одно виникають. Але, мабуть, іншого шляху немає, і це найменший об’єм складнощів, які ми можемо отримати, відновлюючи свій суверенітет. І я думаю, що це коректна, можлива до обговорення пропозиція”, – розповів Аваков у прямому ефірі.

Спікер парламенту Дмитро Разумков додав, що законопроєкт про “народну міліцію” покликаний реінтегрувати тимчасово окуповані території Донбасу.

“Багато людей сьогодні там вимушено мешкають. Якщо ми говоримо про представників територіальних громад, то багато людей, які мешкають там, залишилися українцями і дійсно прагнуть того, щоб повернутися в цю державу. Це непростий процес”, – стверджує Дмитро Разумков.

 

Читайте також: 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: