Підтримати
Новотроїцьке КПВВ прикордонник блокпост КПВВ
Фото: пресслужба ДПСУ

Всі інші 5 контрольно-пропускних пунктів заблоковані російськими найманцями.

 

За даними Державної прикордонної служби, всі КПВВ на сході країни готові пропускати людей щодня з  8:00 до 16:00. Проте щодня  стабільно впродовж всього карантину є пропуск лише через КПВВ “Станиця Луганська” в Луганській області.

Це пішохідний КПВВ, тож на машині тут проїхати неможливо. З боку окупантів є обмеження — людям дозволяють перетнути лінію розмежування лише раз на місяць (рахуючи “туди та назад” за один раз). 

У понеділок, 3 січня, перетнути лінію розмежування можна й на Донеччині, через гуманітарний коридор “Новотроїцьке-Оленівка”

У цей день та ще в п’ятницю керовані з Кремля окупанти окремих районів Донеччини пропускають людей через тимчасово контрольований ними блокпост “Оленівка”. Щоправда, на такий перетин потрібен дозвіл від бойовиків, який громадяни оформлюють заздалегідь у т.зв. “міжвідомчому штабі ДНР”. 

Всі інші 5 КПВВ Донеччини та Луганщини заблоковані багато місяців поспіль. Мова про КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині та “Майорське”, “Гнутове” та “Мар’їнка” на Донеччині. На деяких з них іноді проїжджають у бік ТОТ лише гуманітарні вантажі від міжнародних благодійників. 

[banner_roz4]

 

Які вимоги щодо перетину у бік вільної української території

Під час перетину лінії розмежування на КПВВ необхідно: 

— бути у масці чи респіраторі, 

— дотримуватися соціальної дистанції, 

— мати страховий поліс на випадок хвороби  COVID-19 (тільки для іноземців), 

мати оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат.

Його легко оформити після отримання 1 дози вакцини або повного курсу вакцинації (або іноземний COVID-сертифікат про щеплення визнаними ВООЗ вакцинами, або документ про отримання 1 дози вакцини), або Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. 

Якщо цього немає, необхідно мати при собі негативний результат ПЛР-тесту чи експрес-тесту на COVID-19 (чинні 72 години від часу здавання тесту) або сертифікат про одужання від COVID-19.

Жорстка вимога — встановлювати мобільний додаток на смартфон для самоізоляції скасована з 30 грудня. 

Водночас міністерка  з питань реінтеграції Ірина Верещук зазначала, що тепер людина при перетині КПВВ має пройти безкоштовний тест на коронавірус прямо на пункті пропуску. Якщо у людини виявлять ознаки захворювання, їй запропонують або піти на обсервацію, або повернутися, звідки вона прямувала. 

 

Що робити, якщо після перетину КПВВ тест на COVID-19 позитивний?

Якщо людина не потребує госпіталізації, вона має відправитись на самоізоляцію на підконтрольній українському уряду території або повернутись в ОРДЛО. Такі люди зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції та утримуватись від контакту з іншими (окрім тих, з якими разом живуть). 

Читайте також:


Завантажити ще...