На Донбасі віддавати території для розмінування будуть через публічні тендери


image
Фото: з відкритих джерел

В Україні набув чинності закон про розмінування Донбасу. Тепер послуги з розмінування замовлятимуть через публічні закупівлі. Відповідний закон набув чинності сьогодні, 25 січня.

 

Законом передбачено створення Центру протимінних операцій, діяльність якого контролюється національним органом з питань протимінної діяльності. В його складі також працюватиме комісія з питань акредитації та моніторингу, що буде акредитовувати операторів у цій сфері  та видає їм свідоцтва на 5 років. Після кількох акредитацій, оператор може отримати свідоцтво вже на 10 років. Претендувати можуть навіть приватні фірми.

Щодо фінансування, то його здійснюватимуть місцеві бюджети, підприємства та установи незалежно від форми власності. Залучати можна фінансові ресурси донорів та іншу грошову допомогу у вигляді грантів.

Однак, у Бахмуті необхідності розмінування немає. А отже і витрати на це не передбачають.

“Наше місто абсолютно чисте від вибухонебезпечних предметів”, —  розповів начальник відділу з питань цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи роботи Бахмутської міської ради Андрій Скляренко у коментарі Вільному радіо.

Ухвалений закон передбачає й ведення обліку операторів протимінної діяльності. Створення, ведення та доступ до відомостей відповідного реєстру визначає національний орган з питань протимінної діяльності, який утворює уряд. Цей орган затверджуватиме щорічний план протимінної діяльності.

Наразі Донбас вважається однією з найбільш замінованих територій у світі. Так, тільки з початку цього року вже знайшли понад 603 вибухонебезпечних предметів.

“З початку року було вилучено та знищено 603 вибухонебезпечних предметів. Всього рятувальники виїжджали 50 разів. Протягом доби було зафіксовано три виїзди саперів”, — розповіла Вільному радіо прес-секретар ДСНС Донеччини Вероніка Бахал.

Забрудненими вибухонебезпечними предметами вважаються ті території, на яких велись бойові дії, проводились АТО, ООС та інші заходи, які стримували збройну агресію РФ. Тимчасово окуповані території також потребують розмінування. Однак перелік таких територій затверджується Кабінетом Міністрів України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: