На Донеччині через розбіжність в результатах виборів під дільницею мітингують активісти (ОНОВЛЕНО)


image
Фото: Борис Овчаров

У Покровську до окружної виборчої комісії принесли протоколи однієї з дільниць, результати якої не збіглись з результатами спостерігачів. Через це на вулиці зібрались активісти, які вимагали чесних виборів. Голова ОВК намагалась втекти, пізніше її забрала швидка.

 

Це сталось 22 липня в окружній виборчій комісії №50, що у Покровську, коли до неї приїхали члени дільничної виборчої комісії №140065. Разом з ними були спостерігачі.

“Частина спостерігачів, які були на засіданнях дільничних виборчих комісій, а потім перемістилися до окружних комісій, під час прийому документів побачили, що кількість голосів, які зазначені в протоколах у спостерігачів, що вони мають на руках, та ті цифри, що передає ДВК до окружної, вони мають різницю”, —  розповіла Вільному радіо координаторка громадянської мережі “ОПОРА” Анастасія Прокопенко. Про яку саме кількість голосів йдеться — їй наразі не відомо. 

На Донеччині через розбіжність в результатах виборів під дільницею мітингують активісти
(Фото: Facebook Борис Овчаров)

 

У спостерігачів виникла підозра у фальсифікації. Вони попросили голову ОВК оголосили результати виборів. Але вона відмовилась і намагалась покинути приміщення.

“Їй фізично перешкоджали, блокували вихід. В той час на вулиці активісти встановили намети та підносили шини, вимагаючи проведення чесних виборів та недопуску фальсифікацій”, — додала Прокопенко.

На Донеччині через розбіжність в результатах виборів під дільницею мітингують активісти
(Фото: Facebook Борис Овчаров)

 

Через велику кількість активістів до ОВК приїхали правоохоронці.

“У зв’язку з тим, що там відбувалось, на окружній комісії, було прийнято рішення про посилення охорони приміщення, а також додаткові наряди чергують на автостанції та залізничному вокзалі”,  — розповіла Анастасія Прокопенко.

На Донеччині через розбіжність в результатах виборів під дільницею мітингують активісти
(Фото: Facebook Борис Овчаров)

 

Вона зазначила, що активістів потім стало значно менше. Залишились лише чергові, щоб спостерігати.

За даними ЦВК, головою окружної виборчої комісії №50 під час позачергових парламентських виборів є Тетяна Лозинська. Станом на ранок 23 липня, жінка й досі відсутня. Окружна виборча комісія оголосила технічну перерву, та зараз вирішується питання щодо продовження засідань.

За словами Анастасії Прокопенко, робота ОВК має розпочатись знову з 12:00. Комісія повинна вирішити хто буде проводити засідання: голова ОВК, її секретар або заступник.

За даними ЦВК, на цьому окрузі опрацювали понад 95% протоколів. Лідирує Покровський міський голова Руслан Требушкін. На другому місці з різницею у понад 600 голосів Добропільський міський голова Андрій Аксьонов. 

Зазначимо, що обох мерів активісти та журналісти підозрювали в сепаратизмі.  Руслан Требушкін, за даними ЗМІ, підтримував “русську весну” та возив продукти на блок-пости сепаратистів. Андрій Аксьонов є в базі Миротворця. Там вказано, що він організовував так званий “референдум” за ДНР, потім переховувався в Криму. Його оголошували в розшук.  

Наразі правоохоронці відкрили кримінальне розслідування за статтею “Перешкоджання здійсненню виборчого права, яке вплинуло на результати виборів”. Санкція статті передбачає від 7 до 12 років тюрми. 

Нагадаємо, подібна ситуація з розбіжністю кількості голосів виникла й в Бахмуті. На одній з виборчих дільниць у більшості спостерігачів вийшло на 34 людини менше, ніж нарахувала комісія.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: