Підтверджені випадки COVID-19 на 02.06.2020:

24 340

В Україні
(727 померли, 10078 одужали)

163

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 98 одужали)

553

На непідконтрольній Донеччині
(20 померли, 144 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

На Донеччині дали умовний строк члену ДВК, яку спіймали на фальсифікації під час президентських виборів


image
Фото: Вільне радіо

Член однієї з дільниць на 49 виборчому окрузі дізналась, що кілька виборців точно не прийдуть голосувати, та зробила вибір за них. За це жінка могла провести наступні 5 років у тюрмі, однак отримала іспитовий строк.

 

Таке рішення прийняв Дружківський міський суд Донецької області. Журналісти Вільного радіо дізнались про це з реєстру судових рішень.

Суд встановив, що 31 березня 2019 року під час голосування президентських виборів одну з членів комісії дільниці №140830 у Дружківці спіймали на фальсифікації. Жінка, яка відповідає за видачу бюлетенів і списки виборців, коли віддавала одній з виборців бюлетень, дізналась, що її родичі не прийдуть голосувати. Вони знаходились в списку виборців поруч.

Член ДВК буквально через півгодини після того, як виборець проголосувала, поставила відмітки про прибуття на дільницю біля прізвищ її родичів. Взяла бюлетені, і поставила позначки за одного з кандидатів. Вже помічені бюлетені вона віддала іншому члену комісії, щоб та вкинула їх в скриньку для голосування.

Все це помітили спостерігачі та склали акт про порушення на дільниці та винесли постанову про відсторонення жінки від роботи.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею “Незаконне використання бюлетеня для голосування виборцем більше ніж один раз”. Обвинувачена членкиня ДВК повністю визнала свою провину та була згодна на позбавлення волі на 5 років, що і передбачає санкція статті. 

Однак, суд вирішив інакше. Він врахував, що жінка пенсіонерка, не була судимою, на обліку у лікаря-психіатра не перебуває, та дав жінці 1 рік умовного строку.

Нагадаємо, у Торецьку дали умовний строк чоловіку, який на президентських виборах викрав 23 бюлетені і на багатьох поставив позначки за одного й того ж кандидата.

Через 2 місяці, на позачергових парламентських виборах 2019 журналісти Вільного радіо також фіксували низку порушень виборчого процесу. Наприклад, в перші години голосування, на одній з дільниць в Бахмуті проголосувала неповнолітня дівчинка. На тій же дільниці вже під час підрахунку голосів нашим журналістам перешкоджали та забороняли знімати. Правоохоронці Бахмута спочатку не хотіли розслідувати цю справу, однак Вільне радіо домоглось через суд внести справу до реєстру.

На іншій дільниці в тому ж місті члени комісії і спостерігачі “загубили” 34 людини і плутались із кандидатами

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: