На Донеччині депутати хотіли змінити регламент міської ради, щоб розмовляти російською


image
Фото: Вільне радіо

Кілька депутатів Бахмутської міської ради минулої сесії відмовились голосувати за затвердження регламенту Бахмутської міської ради. Вони пропонували внести пункт, що депутати можуть розмовляти на сесії російською. 

 

Під час 134-ї сесії 6 скликання Бахмутської міської ради, яке відбулось 23 жовтня 2019 року четверо депутатів відмовились затвердити регламент міськради зі змінами. Серед іншого там прописали проведення сесій українською мовою. 

Олександр Шинкаренко, Артур Радковський, Сергій Благовійсний і Сергій Ситников просили на офіційному рівні дозволити їм говорити російською. Перші троє — депутати від колишньої “Партії Регіонів”, останній — безпартійний. Артур Радковський попросив внести деякі правки до регламенту.

“Було заперечення, щоб не дискредитувати російськомовне населення нашого регіону. “Ми маємо право розмовляти російською мовою” (говорив Радковський — ред.). Його пропозиція стосувалась того, щоб в саме тій статті регламенту (де прописано, що сесія ведеться українською мовою) було посилання, що згідно з статтею 10 Конституції України, звертатися до сесії можеш і російською мовою”, — розповіла Вільному радіо секретар Бахмутської міської ради Світлана Кіщенко.

Вона зазначила, що згідно з Конституцією депутати  дійсно можуть говорити на сесії російською, адже вони не держслужбовці.

“Цей регламент більше стосується робітників Бахмутської міської ради. А якщо хтось з депутатів хоче висловитись російською мовою, то встає і посилається на статтю 10 Конституції України і говори хоч армянською. Тому я не бачу тут якихось проблем в затверджені регламенту”, — зазначив під час розгляду питання голова Бахмутської ОТГ Олексій Рева.

Таким чином регламент все ж таки затвердили без додатку про російську мову, а депутатам дозволили говорити російською в усній формі.

Нагадаємо, в коментарі Вільному радіо міський голова Бахмута казав, що сесію міської ради почнуть проводити державною після того, як закон про мову офіційно набере чинності. Олексій Рева казав, що знає українську “на трієчку”, але вчить її. Зараз самостійно. Перше засідання  Бахмутської міської ради українською мовою пройшло 25 вересня.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: