image

На Донеччині найбільші заробітки на 1 мешканця у 2019 були у 2 сільських ОТГ


У 2019 році надходження до місцевого бюджету Шахівської та Андріївської сільських громад у розрахунку на одного мешканця стали найбільшими серед 10 громад Донецької області.

 

Про це повідомляють у прес-службі Донецького регіонального офісу програми “U-LEAD з Європою”.

Зазначається, що в розрахунку на одного мешканця ОТГ, найкраще живуть Шахівська та Андріївська сільські громади. Там на одного мешканця понад 18 і 17 тисяч гривень відповідно.

Найбільше зріс бюджет в Олександрівській об’єднаній територіальній громаді. Це пов’язано з тим, що громада тільки почала отримувати більше податків у свій бюджет. Наприклад, податок на доходи фізичних осіб. До об’єднання громади він надходить до районного бюджету. Для порівняння, у 2018 році до місцевого бюджету надійшли 18 млн грн, тоді як у 2019 надходження становили вже 52 млн грн. Тобто, дохід громади збільшився майже втричі.

Загалом найменше податків зараз у Званівській сільській громаді – до її бюджету надійшли трохи менше, ніж 7 з половиною мільйонів гривень.  А першою з об’єму власних надходжень за рік стала Лиманська міська громада – там у бюджеті нарахували 264 мільйони 500 тисяч гривень.

Зазначимо, в рамках реформи децентралізації всю Україну мають поділити на громади. Ради громад мають повноваження як до цього у районної ради, але на менших територіях. Громадам залишають на місцях більше податків.

Додамо, Вільне радіо зараз випускає серію репортажів про життя в об’єднаних громадах і там, де тільки планується утворення ОТГ.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: