Підтримати
Зображення до посту На Донеччині не вакциновані від поліомієліту близько половини дітей
Фото: yavahitna.com.ua

Журналісти Вільного радіо дізнались, чи достатньо вакцини для щеплень від поліомієліту в Донецькій області. Та зібрали коротку інформацію про те, чому вакцинуватись важливо.

 

Поліомієліт – це невиліковне гостре інфекційне захворювання. На поліомієліт можуть захворіти як діти, так і дорослі, якщо вони не були попередньо вакциновані.

Підхопити вірус найчастіше можна через брудні руки, заражену їжу або воду.

Небезпечним є те, що симптоми хвороби можуть бути схожими на грип або взагалі не проявлятись. Близько 5% хворих на поліо помирають, в основному, через параліч дихальної системи. Один з 200 хворих отримує інвалідність. Але показник щеплень в Україні залишається низьким. 

Ми запитали у кількох бахмутянок, що вони думають про щеплення. Ставлення до вакцинування у батьків неоднозначне:

“Я за щеплення, я вважаю, що це необхідна річ. Була б необов’язкова – не змушували б, не пропонували б робити. Тому у мене все зроблено”, — каже бахмутянка Вікторія.

“Усі щеплення робила, усі три, але в комплексі, усі були зроблені вакциною, тобто, ін’єкцією. Моя подруга близька щеплюється виключно в приватних платних клініках. І я також своєму робила половину… Тобто, якщо не було хорошої вакцини, я її купувала. Частково це було за страховкою, коли це виходило”, — додає Ольга. 

“Синові робили, а доньці поки що ні, вона маленька. Є у мене знайомі, які взагалі до щеплень погано ставляться та взагалі не планують їх робити, тому що зараз невідомо, що вколюють дітям, та бувають такі випадки, коли роблять щеплення, і потім дитина інвалідом стає. Скажімо так, у мене є такі знайомі. Вони бояться просто, зараз в інтернеті всюди це пишеться”, – стверджує ще одна мешканка Бахмута. 

“Ми вирішили колоти платну вакцину, бо вона краще та ми не хотіли колоти ті, що привозять до нашої поліклініки, тому що у дітей багато випадків, коли йде адаптація погана: температура піднімається, ніжки болять, віднімаються, гулі великі. А платна вакцина… Ми кололи французьку, і не було ніяких ускладнень – ні температури, нічого”, – розповідає інша бахмутянка.

“От у нас, наприклад, нам також лікар виписала папери, щоб ми купили щеплення. По-перше, виписала одразу декілька, тобто, наперед. Як я можу купити щеплення та зберігати їх у себе вдома в холодильнику? Це неправильні умови зберігання. В аптеці замовляєш, привозять, тобі віддають. Ніхто не знає, як вони до аптеки їдуть, ніхто не знає, як вони в аптеці зберігаються. Багато противників. У мене чоловік, наприклад, проти щеплень. Є навіть дійсно багато лікарів, які своїм дітям не роблять щеплення. Ані державні, ані платні – ніякі щеплення не роблять. Я, чесно, не можу сказати, за я чи проти, але у моєї знайомої був випадок, коли дитині зробили щеплення й дитина померла”, — неоднозначно відповідає її подруга.

На Донеччині не вакциновані від поліомієліту близько половини дітей 1
Фото: Вільне радіо

“Я сама медичний працівник, і багато таких, які відмовляються (від щеплення, – ред.). Бояться, краще зроблять в іншому місці… за гроші”, – зізнається матуся дошкільнятка Наталя.

При цьому, усі опитані відповіли, що їхні діти вакциновані від поліомієліту. Щеплення проводили вчасно та з ускладненнями не зіштовхнулись. Вагаються в питанні щеплень чимало батьків. Про це свідчать дані, які надали Вільному радіо у відповідь на інформаційний запит у Департамент охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації.  

Так, з початку року область отримала 7050 доз інактивованої вакцини (далі – ІПВ) для профілактики поліомієліту Імовакс-поліо. З урахуванням залишків минулого року, в наявності залишились 7591 шт. Це 38% від піврічної потреби.

На 1 липня залишилося 418 доз вакцини. І 30 липня ці запаси поповнили: в область надійшли ще 17500 доз препарату. Цього вистачить на щеплення 8 тисяч дітей. 

Але частина батьків обирають вакцину, куплену в аптеках. З початку року на Донеччині не за державний кошт щеплювали 2031 дитину. Вже з ними вакцинували все одно менше половини зареєстрованих малят. 

“За 6 місяців 2019 року в Донецькій області проти поліомієліту щеплено 32,9% дітей першого року життя (в Україні – 38,8%). Серед дітей, старших 1 року, план щеплень виконаний на 54,4% (в Україні – 40%). Першу ревакцинацію проти поліомієліту (у віці 18 місяців) з початку року отримали 35,4% дітей (в Україні – 38,4%)”, – повідомили в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

План другої ревакцинації виконали на 50%. По всій Україні цей показник становить 44,9%.

Третю ревакцинацію отримали 58,5% дітей віком 14 років. Загальнодержавний показник тут — 48,2%.

Зазначимо, Міністерство охорони здоров’я України інформує, що окрім вакцинації надійного засобу захиститися від поліомієліту немає. Щоб сформувався імунітет від поліовірусу, достатньо шістьох вакцин. Ознайомитися з календарем щеплень можна на сайті МОЗ.

Читайте також:


Завантажити ще...