На Донеччині оштрафували жінку, яка допомогала росіянину в розшуку легалізуватись в Україні
Фото: з відкритих джерел

Слов’янський міськрайонний суд Донецької області визнав винною жінку, яка вкрала чужий паспорт та допомагала незаконно оформити український паспорт росіянину в розшуку. Щоб допомогти громадянину РФ,  на окупованій території навіть шукали йому двійника.

 

Про це журналістам Вільного радіо стало відомо з вироку жінки.

 

Пошуки двійника

 

На одному з КПВВ Донеччини на паспортному контролі помер літній чоловік

За даними слідчих, в травні 2019 року до мешканки Донецька Наталії, яка регулярно їздить за перепусткою через КПВВ на підконтрольну українському уряду територію, звернулась громадянка РФ з проханням допомогти її сину. Чоловіку, який також є росіянином, необхідно було потрапити на окуповану територію.

Наталія погодилась допомогти, поїхала в Донецьк та стала шукати схожих на чоловіка з РФ мешканців Донецька. Вона знайшла одного з місцевих, незаконно взяла його внутрішній паспорт та приїхала на КПВВ “Новотроїцьке”. Там  на неї вже чекав громадянин Росії, і Наталія віддала йому чужий паспорт.

Після цього вона разом з росіянином поїхала через пункт пропуску на окуповану територію. Жінка змогла знайти настільки схожу людину в Донецьку, що під час перевірки прикордонники не помітили різниці. Тож, росіянин без перешкод зміг дістатися в окупований Донецьк.

 

Чужого паспорту виявилось замало

 

На Донеччині оштрафували жінку, яка допомогала росіянину в розшуку легалізуватись в Україні

Через кілька місяців Наталя звернулась до матері чоловіка, якому вона допомогла з паспортом. Вона запропонувала їй зробити для її сина вже справжній паспорт громадянина України. Однак, знов незаконним шляхом. За свої послуги вона запросила 1 мільйон рублів (за курсом НБУ на момент злочину 379 тис грн), які мали піти на хабарі українським посадовцям при оформленні паспорту.

Силовик під прикриттям

 

На Донеччині оштрафували жінку, яка допомогала росіянину в розшуку легалізуватись в Україні

За допомогою зробити український паспорт громадянину РФ Наталя звернулась до свого знайомого в СБУ, який відповідав за контррозвідку, а також за міграційну службу.  Вона запропонувала йому мільйон російських рублів, щоб той допоміг зробити паспорт. Силовик погодився на пропозицію, але водночас повідомив про це іншим правоохоронцям, які попросили його надалі підігрувати жінці, щоб викрити всю схему. 

В одному з ресторанів Слов’янська жінка передала своєму знайомому із СБУ, який працював вже під прикриттям, першу частину хабаря — 700 тисяч рублів. Інші гроші пообіцяла віддати вже після отримання паспорту. Наталія також надала необхідні документи (в тому числі копії справжніх документів росіянина, який хотів отримати українське громадянство). В новому паспорті вони вирішили змінити чоловіку ім’я, прізвище та інші персональні дані, щоб той почав нове життя. Співробітнику СБУ Наталія пояснила, що нове ім’я чоловік потрібно через те, що на своїй батьківщині він в розшуку правоохоронців РФ. Тому йому й потрібно легалізуватись в Україні.

З тим же чужим паспортом вже в жовтні 2019 року Наталя разом з майбутнім “українцем” через КПВВ “Майорське” приїхали в Слов’янськ. Чоловік орендував квартиру, де жив кілька тижнів, адже чекав на новенький паспорт. 

19 листопада в одному з кафе Слов’янська правоохоронець під прикриттям дав росіянину український паспорт, а Наталія віддала останню частину грошей. Однак в цей момент за ними спостерігали й інші силовики, які затримали росіянина та Наталію. 

Покарали штрафом

 

На Донеччині оштрафували жінку, яка допомогала росіянину в розшуку легалізуватись в Україні

Жінці інкримінували статті “Зловживання впливом”, за яке передбачається від штрафу до 2 років позбавлення волі та “Незаконне заволодіння чужим паспортом”, за яку передбачається до 3 років тюрми.

Однак, через те, що жінка визнала провину та готова допомагати слідству розкрити справу громадянина РФ, який хотів отримати паспорт, суд покарав її лише штрафом. Вона має заплатити державі 8500 гривень.

Наразі судових рішень по росіянину, який хотів стати українцем немає. Правоохоронці розслідують всі факти в окремій справі.

Нагадаємо, за допомогу слідству нещодавно відпустили одного з охоронців уламків збитого МН17.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...