На Донеччині засудили жінку, яка допомогала організовувати "вибори" голів т.з. "ДНР"
Фото: з відкритих джерел

До рук правоохоронців потрапила чергова організаторка псевдовиборів “голови” самоназванної “ДНР”, які відбулись 11 листопада 2018 року. Жінка була “заступницею голови комісії” та допомагала обирати “очільника” бойовиків.  

 

Відповідно до матеріалів судової справи, ще на початку жовтня, мешканці Горлівки на роботі запропонували “допомогти” в організації “псевдовиборів” у т.з. “ДНР”. А саме – зайняти посаду “заступника голови дільничної виборчої комісії”, яка була розташована у Горлівській школі №23. В її обов’язки входила підготовка та організація “виборів”, слідкування за процесом незаконного голосування та саме підрахунок “голосів”.  

Запропонував “підзаробити” на “виборах” її начальник. У вищевказаній школі жінка працювала прибиральницею.

Вже на суді, на підконтрольній території України, організаторка виборів розкаялася та розповіла, що злякалась, що може втратити роботу, тому й погодилась на пропозицію. Також їй обіцяли заплатити за незаконну роботу її місячну заробітну плату — близько 5 тисяч російських рублів.

За цей “підробіток” правоохоронці інкримінували жінці статтю 110 “Посягання на територіальну цілістність і недоторканність України”, за що передбачається до 10 років позбавлення волі.

Але суддя Слов’янського міськрайонного суду врахував, що жінка раніше не була судимою, виховує неповнолітнього сина, а також, що вона розкаялася та вирішив не карати її реальним строком. Замість цього ухвалив призначити жінці 1 рік умовного строку.

Нагадаємо, за цією ж статтею наприкінці березня засудили одну з переселенок. Вона була “головою ДВК” на “псевдовиборах”. Жінці також ухвалили в якості покарання 1 рік умовного строку.

Зазначимо,  11 листопада на окупованій території Донбасу проходили так звані “вибори” голів самопроголошених республік та депутатів.

Служба Безпеки України попереджала, що результати виборів попередньо були визначені, та їх інформація майже повністю співпала з підсумками.

Українців також попереджали й інформаційними плакатами, що участь в цих “виборах” — це держзрада і карається українським законом.

Зауважимо, що не всім вдається уникнути реального строку. Так у організаторки референдуму на Донеччині “відібрали” умовний строк та дали їй 5 реальних років за гратами. Прокуратура вирішила, що помилування суду через те, що жінка похилого віку, не є підставою для умовного строку.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...