На Донеччині та Луганщині нараховується понад 15 тисяч дітей, які постраждали внаслідок бойових дій


image
Фото: Вільне радіо/Анастасія Шибіко

Служби у справах дітей в Донецькій та Луганській областях зареєстрували більше 15 тисяч дітей, які постраждали внаслідок бойових дій. Про це повідомили в профільних обласних департаментах у відповідь на інформаційний запит Вільного радіо.

 

Станом на 27 березня 2019 року в Донецькій області визнали постраждалими через російсько-українську війну 8784 дитини із 10 тисяч 878, які подавали на отримання цього статусу. В Луганській же області таких дітей 6720.  

Цих дітей кваліфікують на три окремі категорії: психологічне насильство, каліцтво або контузія та сексуальне насильство.

З другої категорії більше дітей з Донеччини. Станом на 27 березня 71 дитина зареєструвала та підтвердила свій статус у зв’язку з травмуванням від бойових дій. Сексуального насильства зазнали дві дитини: по одній з Донеччини та Луганщини.

От тільки поки що цей статус нічого не дає. Пільг, щомісячної грошової допомоги або взагалі одноразової з державного бюджету не передбачено.

Діти на Донбасі, Діти в ООС, Діти в АТО

(Фото: Укрінформ)

В Донецькій області деяким дітям із цим статусом допомагають за рахунок місцевого бюджету. Надають одноразову грошову допомогу для дітей, які зазнали фізичного, сексуального насильства, отримали контузію/ каліцтво, або якщо дитину викрадали.

До 1 лютого 2019 року грошова допомога з обласного бюджету таким дітям складала від 7,4 тисяч гривень до 9,3 тисяч гривень. Розмір цієї виплати залежав від рівня прожиткового мінімум. Виплачували гроші за розпорядженням голови області.

Так, за 2018 рік ці виплати отримали 63 дитини.

Та 1 лютого колегія Донецької ОДА затвердила проект соціального розвитку на 2 роки, в якому є пункт щодо грошової допомоги таким дітям.

Тож, дітям з Донецької області із статусом дитини, яка постраждала внаслідок бойових дій, в категоріях крім “психологічне насильство”, надаватимуть матеріальну допомогу у розмірі 5 прожиткових мінімумів. Станом на 2 квітня — це 8 130 гривень для дітей віком до 6 років та 10 135 гривень для дітей від 6 до 18 років.

Нагадаємо, в Бахмуті нараховується вже 65 дітей, які постраждали внаслідок російсько-української війни.

Крім того, раніше ми розповідали, як можна оформити такий статус, та що для цього необхідно.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: