На Донеччині триває конкурс на створення “школи миру”: як долучитися


image
Фото з відкритих джерел

Всеукраїнська громадська організація “Поруч” проводить конкурс на створення “школи миру” в закладах середньої освіти чотирьох областей України, серед яких є й Донецька. У школах-переможцях облаштують класи для мирного врегулювання конфліктів та проведуть низку заходів. Що треба, щоб стати учасником конкурсу – дізнавайтесь у матеріалі.

 

Про умови проєкту Вільному радіо розповіла виконавча директорка ВГО “Поруч” Марія Тищенко.

Поки що в конкурсі можуть зареєструватися школи Донецької, Луганської, Івано-Франківської та Херсонської областей. Але згодом географію проєкту можуть розширити.

“Програма триватиме до кінця року. Ми сподіваємось, що цей пілотний проєкт дасть результати, і ми зможемо його мультиплікувати на всю територію України”, – говорить Марія Тищенко.

Мета конкурсу – сприяти розвитку миробудування у школах. Це пропонують робити через запровадження у навчальних закладах медіації, тобто вирішення проблем і конфліктів мирним шляхом.

У кожній області визначать по одній школі-переможцю.

Одним з напрямків проєкту є створення та обладнання у школах “класів миру” – кімнат з затишною атмосферою, в яких діти будуть вчитися мирно розв’язувати суперечки. Допомагатимуть їм учні-медіатори та вчителі.

Щоб навчальний заклад скоріше став “школою миру”, зі школярами та педагогами проводитимуть заходи із соціального згуртування, медіації, ведення діалогу та методів комунікації. На час карантину це будуть вебінари, але згодом ці заходи планують перевести в офлайн-площину, зазначає Марія Тищенко.

Також організатори проєкту возитимуть учнів за обміном в інші регіони країни. Влітку планують влаштувати спільний табір.

“Ми сподіваємось, що після закінчення карантину ми все ж-таки зможемо реалізувати наші плани щодо табору і провести багато цікавих різноманітних заходів”, – каже виконавча директорка громадської організації.

У програмі братимуть участь адміністрація школи, вчителі, учні від 14 до 16 років та їхні батьки.

У школі, яка хоче долучитися до проєкту, має бути шкільний орган самоврядування та кімната площею не менше ніж 30 м² для облаштування “класу миру”. Зручне транспортне сполучення також вітається. Учні та викладачі мають бути готовими до проведення активностей в інших освітніх закладах. Крім того, їх долучатимуть до проведення тематичних заходів у літньому таборі.

Своєю чергою, ВГО “Поруч” буде консультувати переможців конкурсу та надавати організаційну, методичну та експертну допомогу. Організатори також забезпечать школи меблями, технікою, наочними та методичними матеріалами для “класу миру”. Усі витрати на проведення заходів також покриє громадська організація. Після завершення карантину учням планують влаштувати навчальну поїздку до Івано-Франківська.

Зареєструватися у програмі можна за цим посиланням. Прийом заявок триватиме до 10 квітня. Результати конкурсу оголосять 16 квітня на сайті ГВО “Поруч”.

Нагадаємо, у Бахмутській ЗОШ №1 вже другий рік існує служба медіації. Журналісти Вільного радіо побували у цій школі та подивились, як там проходять заняття з толерантності.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: