На Донеччині військовий, який випадково вбив побратима, отримав 2 роки дисбату


image
Фото: з відкритих джерел

Військовий санітар, який служив на Донеччині, мав стояти на посту на варті. Однак через порушення багатьох правил безпеки, він випадково вбив свого побратима. За це чоловік проведе 2 роки в дисциплінарному батальйоні.

 

В лютому 2019 року в Покровськ приїхав військовий, який проходив контрактну службу. Чоловіку видали автомат Калашникова, з якого в той же день він вбив іншого військового ЗСУ. Про це журналісти Вільного радіо дізнались з судової справи чоловіка.

Виявилось, що під час добового чергування чоловік порушив правила безпеки поводження зі зброєю та зняв магазин. Однак він не перевірив, чи є в автоматі доведений патрон. Суд встановив, що чоловік направив автомат в бік дверей та вирішив вистрілити. Чоловік на суді розповів, що не знав, що в автоматі була патрон навіть без магазину.

Куля влучила в іншого військового, який стояв за дверима. Через наскрізне кульове поранення обох легенів та ключиці він згодом помер.

Військовому, який вбив побратима, інкримінували статтю “Порушення правил поводження зі зброєю, що призвело до смерті людини”. Санкція статті передбачає покарання від 2 до 10 років тюрми.

Обвинувачений повністю визнав свою провину та суд призначив йому покарання у вигляді 2 років тюрми. Однак покарання замінили на 2 роки в дисциплінарному батальйоні ЗСУ.

Для довідки: Дисциплінарний батальйон — це військова частина, де проходять службу військові через кримінальне порушення. “Від тюрми він відрізняється тим, що судове рішення про покарання в нього є, але без такого запису як тюрма. Це просто проходження військової служби, але в обмежених умовах”, — пояснив Вільному радіо начальник прес-групи Військової служби правопорядку Володимир Потапов. Тобто дисциплінарний батальйон вважається менш жорстким покаранням, адже ніякої позначки в особовій справі про те, що людина відбувала покарання немає. Серед обмежень є те, що військовим в дисциплінарному батальйоні не дають права виходити за територію військової частини, але раз в кілька місяців до них можуть прийти на побачення родичі. Також іноді, з дозволу керівництва, дають зателефонувати близьким.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: