Класне таксі

480 - короткий номер

050 480 3333 - Vodafone

067 628 3333 - Київстар

093 148 3333 - lifecell

Завантажити додаток

На Донеччині вперше за останні 5 років зробили складну операцію на серці. І це тільки початок


image
Фото: Обласний центр кардіо і рентгеноендоваскулярної хірургії

В обласному центрі кардіо і рентгеноендоваскулярної хірургії знову почали робити операції на відкритому серці. Такі операції можна було робити тільки з допомогою апарату штучного кровообігу, який купили для лікарні. Раніше такі операції робили в Донецьку і Луганську, але з початком війни, все обладнання залишилось там.

 

З 26 жовтня 2019 року Донецький обласний кардіохірургічний центр в Краматорську почав працювати в новому режимі.

“Був перший пацієнт, якому було проведено операцію на відкритому серці. Тобто з використанням апарату штучного кровообігу”, — розповів Вільному радіо завідувач обласного центру кардіо і рентгеноендоваскулярної хірургії Донецької області Дмитро Узун.

Ця операція була першою за останні 5 років. Дмитро Узун зазначив, що до того, як з’явився цей апарат, лікарі проводили лише судинні операції, ставили стимулятори тощо.

Станом на 26 листопада кардіохірурги прооперували вже 3 людини. 

“Нині ми можемо виконувати повний спектр дорослих кардіохірургічних операцій, від пороку серця, продовжуючі іншими захворюваннями. Робимо шунтування людям з інфарктом, імплантацію усіх видів кардіостимуляторів та інше”, — розповів Вільному радіо Дмитро Узун.

Узун зазначив, що зміни торкнулись не тільки лікарні, а й команди лікарів.

Хірурги, які проводять операції на серце пройшли стажування в Польщі. Також в кардіоцентрі почав працювати лікар, який має понад 30 років практики кардіохірурга в Німеччині — Юрій Кучер. Чоловік провів більше ніж 10 тисяч операцій на відкритому серці. А з 2011 по 2013 рік він навчав сучасним методикам спеціалістів з  Донецького Інституту невідкладної й відновлювальної хірургії ім. Гусака.

Дмитро Узун зазначив, що наразі їхня команда складається з 6 лікарів: 2 кардіохірурги, 2 судинних хірурги, 4 інтервенційних кардіологів.

Раніше цей кардіохірургічний центр знаходився в Донецьку. Але з початком збройного конфлікту на Донбасі деякі лікарі переїхали та продовжили працювати в Краматорську.

Зазначимо, мешканці Донеччини можуть звернутись за консультаціями до кардіохірургії за телефоном +38 (050) 910 0603, з понеділка по п’ятницю з 8 до 16:00.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: