Підтверджені випадки COVID-19 на 15.07.2020:

55 607

В Україні
(1427 померли, 28131 одужали)

767

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 285 одужали)

1426

На непідконтрольній Донеччині
(84 померли, 661 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

На Донеччині з’явились графіті із зашифрованим змістом на тему прозорих виборів (ФОТОФАКТ)


image
Фото: з відкритих джерел

В Бахмуті з’явились 6 великих незвичних графіті. Придумала та намалювала їх місцева художниця.  З’явились вони до виборів, але при цьому не мають стандартних закликів голосувати. 

 

“Мурали несуть за собою мету притягувати увагу людей і в них зашифрована таємна суть”, — розповів Вільному радіо один із організаторів акції зі створення графіті Микита Безмен.

Кожен малюнок має свій посил в темі парламентських виборів. Наприклад, графіті в арці під’їзду на вулиці Миру, 49, де з голів молодої пари летять мотузки.

На Донеччині з’явились графіті із зашифрованим змістом на тему прозорих виборів

“Є мурал, типу дівчина с хлопцем обнімається. Суть цього малюнку в тому, що вони втратили голову від кохання. А на тему виборів це можна перевести, як те, що люди голосують не логічно, без голови. Тобто роблять несвідомий вибір”, — додав Микита Безмен.

Або наприклад зображення пенсіонера, який читає газету та дивиться в далечінь. Микита пояснив, що це показує, як дорослі люди також голосують неосвідченно та довіряють рекламі.

На Донеччині з’явились графіті із зашифрованим змістом на тему прозорих виборів

Він також зазначив, що зараз організатори займаються QR-кодами, які невдовзі прикріплять біля цих намальованих зображень. Якщо просканувати цей код, людям запропонують завантажити відео-ролики, в яких будуть обговорювати міфи стосовно роботи парламенту, президента, політиків, чиновників та інше.

Картини, які з’явились на стінах обрали вже з тих робіт, які художниця Марія Вишедська намалювала раніше. 

На Донеччині з’явились графіті із зашифрованим змістом на тему прозорих виборів

“Ми надали якусь кількість робіт, і колегіально обрали ці роботи, які підходили та були доречними. Тому такі картини і висять”, — розповів Вільному радіо чоловік художниці Марії Вишедської Ростислав Сосновий.

Він зазначив, що митці називають стиль малюнків Марії гротеском. Такі малюнки на виборчу тематику знаходяться за адресами:

  •  вулиця Горбатова, 30
  • вулиця Миру, 49 
  • вулиця Садова, 78-А
  • вулиця Захисників України, 3
  • вулиця Ювілейна, 49 
  • вулиця Свободи, 15, 

Зазначимо, 17 липня в Бахмуті зібрались десятки людей, які протестували “Проти проросійських кандидатів”. Вони намагались донести до людей, що потрібно об’єктивно дивитись на дії кандидатів та голосувати свідомо. 

Нагадаємо, 21 липня відбудуться позачергові парламентські вибори. Українці обиратимуть серед 22 партій та мажоритарників по своїм округам. Хто балотується у Донецькій області читайте в матеріалі: Від пенсіонера до мільйонера: Що відомо про мажоритарників Донеччини

Або окремо по 46 округу (Бахмут, Бахмутський р-н, Лиман: Син мера, АТОвець і директор залізниці: хто балотується в 46-му окрузі на Донеччині. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Допоможіть нам стати кращими
Анонімна анкета
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: