Підтверджені випадки COVID-19 на 30.05.2020:

23 204

В Україні
(696 померли, 9311 одужали)

160

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 90 одужали)

532

На непідконтрольній Донеччині
(18 померли, 134 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

На Донеччині з’явився центр ДСНС для підводного розмінування  


image
Фото: Вільне радіо

З новим обладнанням спеціалісти зможуть розміновувати територію роботами, а не власноруч. До того ж, час прибуття піротехніків скоротиться.

 

Про це повідомляє Адміністрація президента. Центр реконструювали і тепер в ньому є піротехнічні машини важкого та легкого типу, оперативно-піротехнічні машини, водолазна оперативно-піротехнічна машина, бульдозер, бронешоломи та бронежилети. Наразі там на бойовому чергуванні перебувають 47 рятувальників-піротехніків.

“Найголовніше, що я ще побачив, – це ставлення до людини, до умов людини у цьому центрі розмінування. Я побачив головні речі. Це не тільки високий технічний стан цього центру, це і умови для саперів. І я дуже вдячний всім тим, хто відкриває цей центр за те, що таке ставлення до наших хлопців”, — зазначив на відкритті президент Володимир Зеленський.

Зауважимо, території Донбасу вважаються найбільш замінованими місцями не тільки в Україні, але й в світі. Через війну на сході, у Донецькій та Луганській областях знаходиться незлічена кількість вибухонебезпечних предметів.

Так, у квітні цього року, під час прибирання могили на кладовищі, жінка підірвалась на невідомому вибуховому пристрої. Через це, до Великодніх свят рятувальники ДСНС почали перевіряти усі кладовища Донецької та Луганської областей.

За даними ОБСЄ, лише за 5 років війни на Донбасі на мінах підірвалися більше 200 людей. 56 загинули.

Тільки за 2018 рік через бойові дії загинули 28 дітей.

Розмінуванням територій на Донбасі займаються рятувальники ДСНС та неурядові організації. Закон, який це передбачає, Верховна Рада прийняла 25 січня. Однак у Закону були й свої недоліки. Через них сапери-волонтери могли б припинити свою діяльність, але пізніше парламент проголосував за поправки до документу.

Лише за кілька місяців волонтери вилучили близько 100 вибухонебезпечних предметів.

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: