Підтверджені випадки COVID-19 на 09.07.2020:

51 224

В Україні
(1327 померли, 23784 одужали)

748

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 258 одужали)

1319

На непідконтрольній Донеччині
(78 померли, 594 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

На Донеччині залишається три школи, де навчають російською мовою, — ДонОДА


image
Фото: з відкритих джерел

Очільниця департаменту освіти і науки Донецької ОДА розповіла, що в області не всі школи навчають дітей повністю українською мовою. 2 приватні та 1 державна школи навчають досі російською.

 

Про це директорка департамент освіти і науки Донецької облдержадміністрації Тетяна Сідашева заявила під час звіту на обласній колегії.

“У поточному навчальному році в області функціонує 359 закладів загальної середньої освіти з українською мовою навчання, ще 152 залишаються двомовними та, на жаль, є ще 3 російськомовних закладу, з них 2 — приватні”, — каже очільниця департаменту освіти в Донецькій області Тетяна Сідашева.

Вона зазначає, що освіту українською мовою отримують 135,8 тисячі учнів з загальних понад 160 тисяч. Однак, ця ситуація зміниться з нового навчального року 2020-2021.

“З 1 вересня 2020 року в закладах загальної середньої освіти відбуватиметься навчання тільки державною мовою. Виключення: в початкових школах, для класів з навчанням мовою національних меншин”, — додає Сідашева.

Зазначимо, в Бахмутських школах в навчальному році 2019-2020 не залишилось російськомовних класів.  

Нагадаємо, 16 квітня вступив в дію Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Закон має врегулювати використання української у публічних сферах суспільного життя.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: