На Донеччині засудили чоловіка, який підпалив частину заповідника


image
Фото: Вільне радіо

Слов’янський міськрайонний суд Донецької області визнав винним місцевого мешканця Слов’янська, який умисно підпалив частину природного заповідника. За це він отримав умовний строк.

 

Ще влітку 2017 року  54-річний мешканець Слов’янська пішов пасти худобу на території регіонального ландшафтного парку “Слов’янський курорт”. Під час прогулянки з коровами він вирішив підпалити суху траву. Про це Вільному радіо стало відомо з судової справи чоловіка.

Внаслідок підпалу, полум’ям зайнялось 0,2 гектар території заповідника. Експерти оцінили матеріальну шкоду на сумму 550 гривень.

Слідчим та судді винний не зміг пояснити, чому він вирішив підпалити траву. Однак він визнав свою провину та уклав з прокурором угоду.

Суддя визнав чоловіка винним та виніс йому вирок у вигляді 1 року умовного строку. Також чоловік має сплатити “Слов’янському курорту” 550 гривень збитків.

Зауважимо, за даними ДСНС України, наразі по всій країні високий рівень пожежної небезпеки. Через один непогашений сірник може статися масштабна пожежа сухої трави.

Додамо, крім небезпеки від пожежі для людини, існує небезпека й для тварин.

“Будь-яка трава це є елемент біогеоценозу. Тобто у тій траві є і комахи, і личинки інших комахів, які між собою пов’язані. Спалюючі цю траву, в себе на городі або лісі, ви не тільки завдаєте шкоду комахам, але й можете нашкодити молодому поколінню зайчат, які можуть бути у траві, їжакам, та ви цим завдаєте шкоду навколишньому середовищу”, — розповів 4 каналу начальник відділу екологічного контролю Державної екологічної інспекції Михайло Онищук.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: