На Донеччині звільнять майже 200 працівників райдержадміністрацій


image
Фото з відкритих джерел

У ході реформи децентралізації штат державних адміністрацій мають оптимізувати. Це передбачає скорочення суттєвої кількості працівників РДА. Так, планують звільнити майже 200 держслужбовців з Донеччини.

 

Про це повідомляє Антикризовий медіа-центр.

Наприкінці жовтня у кабміні оголосили, що до кінця року майже 18,5 тисяч українських чиновників мають піти з держслужби. У першу чергу звільнити мають працівників районних державних адміністрацій.

В ході реформи децентралізації громади стали дублювати функції РДА. В уряді вирішили, що частину з них слід перенести на обласний рівень, а інша частина застаріла або є неефективною.

На Донеччині зараз працює 17 райдержадміністрацій, з яких 12 знаходяться на контрольованій урядом території. За словами очільника апарату Донецької ОДА Олега Свинаренка, рекомендації уряду вже довели до райдержадміністрацій. А вони мають самостійно вирішити, скільки саме людей звільнити.

Після затвердження нової структури та чисельності штату, РДА має попередити працівників, які будуть скорочені. З цього моменту вони зможуть працювати в РДА ще 2 місяці. Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет анонсував, що оптимізація почнеться не раніше, як з січня 2020 року.

Для довідки:
Працівники районної державної адміністрації виконують функції представників “держави на місцях”. Працівників РДА обирають не через вибори, їх наймають на роботу.

Усі райдержадміністрації вже звітували перед ДонОДА про остаточну кількість людей, яких звільнять в ході оптимізації. Таких працівників буде 194. Це понад 13 відсотків від загальної кількості держслужбовців РДА.

Так, повністю розформувати планують Бойківську райдержадміністрацію. Через окупацію в її управлінні не залишилось територій.

На сайті Бахмутської РДА також звітували про проведення наради з питань оптимізації структурних підрозділів. Однак конкретної цифри працівників, яких звільнять, поки не повідомляють.

Зазначимо, оптимізація штатів райдержадміністрацій – це початковий етап реформи децентралізації. Після її завершення районні та обласні держадміністрації мають припинити своє існування.

Нагадаємо, редакція Вільного радіо уважно слідкує за ходом реформи децентралізації. Дізнатись більше про те, як вона проходить на Донеччині, а також переглянути репортажі з окремих громад можна у відповідному розділі.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: